Amerykanie chcą powrotu Igrzysk Olimpijskich do Lake Placid

fot. popsugar-assets.com
fot. popsugar-assets.com

MKOl od jakiegoś czasu starał się zapewniać, że Igrzyska Olimpijskie nie przeniosły się na stałe do Azji. Wciąż jest zainteresowanie organizacją tej imprezy. Słowa te potwierdzają plany Lake Placid, które chce wystartować w wyścigu o ZIO w 2026 roku.

Amerykanie ze stanu Nowy Jork, gdzie leży Lake Placid, chcą zorganizować Zimowe Igrzyska Olimpijskie po raz trzeci. Byliby rekordzistami pod tym względem. W chwili obecnej dwie organizacje mają za sobą jeszcze Innsbruck i Sankt Moritz. Lake Placid ZIO gościło w 1932 i 1980 roku. Anthony Collins, wiceprzewodniczący Regionalnej Rady Rozwoju Gospodarczego, oficjalnie ogłosił, że plany są prawdziwe. W chwili obecnej ważne jest, aby miasto te wygrało jedną z trzech nagród 500 mln dolarów na rozwój gospodarczy, o które rywalizować będzie siedem regionów północnej części USA.

W Lake Placid są pewni, że igrzyska zapewniłyby rozwój ich regionowi. Infrastruktura sportowa miałaby służyć na lata nie tylko miejscowym, ale także ludziom z całego świata. Amerykanie zdają sobie jednak sprawę, że w walce o olimpiadę będą musieli pokonać wiele silnych kandydatów. Jako potencjalne miasta wymieniają: Trento we Włoszech, niemieckie Drezno, Lwów, Sztokholm, Quebec City i Calgary, Sion w Szwajcarii i japońskie Sapporo. Organizator Zimowych Igrzysk Olimpijskich zostanie wyłoniony podczas 132. sesji MKOl w 2019 roku. Myślicie, że z Azji polecimy do Ameryki? Nie będzie przystanku w Europie?

Źródło: insidethegames.biz

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.