Ambitne cele Aschenwalda. "Pragnę poszerzyć swoją kolekcję"

13:44, 26.10.2020 Paweł Stańczyk

Philipp Aschenwald będzie jednym z faworytów nadchodzącej edycji Pucharu Świata. W nieoficjalnej klasyfikacji Letniego Grand Prix był najwyżej sklasyfikowanym skoczkiem spoza organizującej zmagania Polski.

- Moim celem jest wygranie konkursu Pucharu Świata - mówi jasno Austriak, który w wiślańskich zmaganiach uplasował się na 9. i 6. lokacie. - Wyniki uzyskiwane podczas letnich zawodów były w porządku, choć nie pokazałem idealnych skoków - dodaje 25-latek.

Do tej pory Aschenwald dwukrotnie lądował na pucharowym podium. W poprzednim sezonie tej sztuki dokonał w Kuusamo (2. miejsce) oraz Niżnym Tagile, gdzie zajął 3. pozycję.

Główną imprezą sezonu zdają się być mistrzostwa świata w Oberstdorfie, które zostaną przeprowadzone na przełomie lutego i marca. - Konkursy pucharowe są ważnym zadaniem, ale ja czekam na czempionat w Oberstdorfie. Mam nadzieję, że będą to dwa ekscytujące tygodnie - komentuje dwukrotny medalista mistrzostw świata z Seefeld. - Pragnę poszerzyć swoją kolekcję - zapowiada Austriak.

W 2019 roku Aschenwald wywalczył w Tyrolu dwa srebrne medale, po które sięgał w konkursie drużynowym i w tzw. mikście.

Źródło: oesv.at