Althaus nie rozumie obaw w stosunku do skoczkiń

fot. skispringen.com

Zakończone w niedzielę mistrzostwa świata w lotach są okazją do dyskusji związanych z ewentualnym startem kobiet na skoczniach mamucich. Według Kathariny Althaus, panie są gotowe by skakać po 200 metrów.

fot. skispringen.com

Według Niemki głównym tłumaczeniem, dla którego kobiety nie mają prawa do startowania na skoczniach przeznaczonych do lotów, jest ich zbyt duży rozmiar. Wcześniej podobne opinie dotyczyły skoczni dużych. – To samo mówiono o skoczniach dużych. Tymczasem każdy widział, że możemy z nich dobrze skakać. Ciężko wyjaśnić dlaczego nie jesteśmy przygotowywane do lotów narciarskich – komentuje Althaus.

Skoczkinie rywalizujące w Pucharze Świata otrzymały możliwość walki na skoczni dużej w marcu 2013 rok, lecz pierwszy konkurs o tytuł mistrzyni świata na tego typu obiekcie odbędzie się dopiero w 2021 roku. Szanse na optymalne przygotowanie się do nadchodzącego czempionatu będą jednak ograniczone. Z powodu pandemii zdecydowano o odwołaniu pucharowych konkursów w Lillehammer, a także Sapporo i Zao. – Była to gorzka wiadomość – przyznała siedmiokrotna zwyciężczyni konkursów Pucharu Świata.

Źródło: sport.de