Alpejski PŚ w Beaver Creek: Kjetil Jansrud powalczy o dziesiątą wiktorię w super G (lista startowa)

fot. Andrew Baillie

fot. Andrew Baillie

Z Kanady do Stanów Zjednoczonych przenosi się w ten weekend rywalizacja mężczyzn w ramach Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Na dzisiaj zaplanowano zmagania w supergigancie. Czy drugie zwycięstwo z rzędu odniesie Kjetil Jansrud?

Norwegowie stają przed szansą na przedłużenie sukcesów w supergigancie. Przed tygodniem w premierowym w tym sezonie starcie tej konkurencji najlepszy okazał się Kjetil Jansrud, który nie krył zaskoczenia swoją wiktorią. Nie da się ukryć, że w Beaver Creek także będzie faworytem. Przeszkodzić mu w odniesieniu dziesiątego triumfu w super G mogą dwaj Austriacy, którzy przed tygodniem znaleźli się za jego plecami. To Max Franz i Hannes Reichelt. Mistrza olimpijskiego z Soczi Jansruda pokonać będzie dział także Peter Fill, który w ubiegłym sezonie wygrał w jaskini lwa (Kvitfjell).

W ubiegłym roku Beaver Creek padło ofiarą niekorzystnej pogody. Ujemne temperatury pojawiły się za późno i Międzynarodowa Federacja Narciarska podjęła szybką decyzję o przeniesieniu zawodów do Val d’Isere. Tej zimy było już lepiej i trasa w Beaver Creek przeszła już kontrolę śniegu ze skutkiem pozytywnym. W programie zawodów w Beaver Creek znalazło się miejsce dla trzech konkurencji. Dzisiejszy super G rozpocznie się o 19:00.

Lista startowa

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.