Alpejskie podsumowanie tygodnia: PŚ w Levi tydzień później, zmiany w sztabach szkoleniowych i nowa książka Lindsey Vonn

fot. Fabiano Crisma ©

U wielu alpejczyków wakacje trwają w najlepsze, choć część wiosenny wypoczynek ma już za sobą i rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu. Niektórzy, jak chociażby bracia Zampa, treningi do sezonu 2019/2020 rozpoczną z nowym sztabem szkoleniowym. W minionym tygodniu ogłoszono także małą zmianę w związku z Pucharem Świata w Levi. Nie brakowało też radosnych wydarzeń z życia prywatnego byłych alpejczyków.

Kolejne edycja alpejskiego Pucharu Świata rozpocznie się jak zwykle pod koniec października w Soelden. Kolejnym przystankiem dla alpejczyków będzie fińskie Levi, co również stało się niemal tradycją. W tym roku slalomowa rywalizacja w Levi odbędzie się tydzień później niż zazwyczaj. Panowie zawody zaplanowane mają na 23 listopada, a panie na 24 dzień tego miesiąca.

Tydzien temu informowaliśmy, że nad swoją autobiografią pracuje Norweg Aksel Lund Svindal. Książki autobiograficznej spodziewać możemy się także od Lindsey Vonn, która z pewnością ma równie wiele do przekazania. Autobiografia Lindsey Vonn ma mieć tytuł „Rise: My Story” i do sprzedaży trafić powinna do 2020 roku.

Czeska narciarka i snowboardzistka, Ester Ledecka, pozyskała do swojego sztabu nowego fachowca. Z Ledecką jako serwismen współpracował będzie od teraz Miloš Machytka, który wcześniej był m.in. w zespole Sarki Strachovej. Zmiana trenera nastąpiła u Słowaków: Adama i Andresa Žampów. Ich poprzedni trener, Francuz Romain Velez, który prowadził słowackich braci w sezonie 2018/2019, postanowił powrócić do Francji, aby być bliżej swojej rodziny: syna Julesa i żony Veroniki Velez-Zuzulovej. Bracia Zampa natomiast powrócą pod opiekę swojego ojca, Tomasa. Nowych współpracowników w swoim prywatnym zespole będzie miała także Ilka Stuhec. Do rehabilitującej się po kontuzji Słowenki, dołączą fizjoterapeuta David Kukovec i trener kondycyjny Janez Gril. Ze Stuhec pożegnali się natomiast trener Grego Koštoma i kinezjolog Anją Šešum. Nie jest jeszcze znane nazwisko nowego trenera głównego mistrzyni świata w zjeździe.

Z narodzin dzieci w ostatnim czasie cieszyć się mogły dwie byłe gwiazdy alpejskiego Pucharu Świata. Na świat przyszło drugie dziecko Franzucki Marie Marchand-Arvier i jej męża Vincenta Jay. Dziecko ma na imię Charlie. Jest to drugie dziecko tej pary. Mają oni także starszą o dwa lata córeczkę Lisę. Trzecie już dziecko urodziła Marlies Schild, która z mężem Benjaminem Raichem miała wcześniej dwóch synów: Josefa i Jakoba. Do rodziny dołączyła córeczka Magdalena.

Źródło: tt.com, skiweltcup.tv. skichrono.fr, fantaski.it

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.