Alpejskie podsumowanie tygodnia: Neureuther ekspertem TV, Baumann z nowym obywatelstwem, Pinturault chce dużej kryształowej kuli

Foto Nisse Schmidt / Are2019

Foto Nisse Schmidt / Are2019

Nadszedł czas na tygodniowe podsumowanie wiadomości z narciarstwa alpejskiego. Choć w tym czasie nie odbywają się zawody w tej dyscyplinie, to jest to czas na dokonywanie drobnych zmian przedsezonowych tj. zmiana reprezentacji lub trenera, złapanie dorywczej pracy na emeryturze czy udział w wyborach federalnych.

Felix Neureuther długo emeryturą sportową się nie nacieszy, bowiem od nadchodzącego sezonu będzie ekspertem telewizyjnym w ARD. 35-latek w tej roli występował już w Eurosporcie podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Dotychczas głównym ekspertem niemieckiej telewizji była Maria Höfl-Riesch.

Austriak Romed Baumann, który w tym sezonie nie znalazł się w kadrze Austrii, podjął decyzję o startach w zawodach Pucharu Świata dla reprezentacji  Niemiec. Po ślubie w kwietniu tego roku, zawodnik otrzymał również niemieckie obywatelstwo. ÖSV zapowiedział, że nie będzie stawiać żadnych przeszkód na drodze Baumanna i zgadza się na jego dołączenie do DSV. Natomiast FIS podejmie decyzję w nadchodzącym tygodniu na Kongresie w Dubrowniku.

Zali Steggall australijska narciarka alpejska, pierwsza indywidualna w historii Australii brązowa medalistka olimpijska (Nangano 1998) oraz mistrzyni świata z Vali (1999), zgłosiła swoją kandydaturę w wyborach federalnych w Australii w 2019 roku.

Australijka po zakończeniu kariery sportowej w 2002 roku, ukończyła studia licencjackie na kierunku komunikacji i mediów na Uniwersytecie Griffith, a następnie podjęła studia prawnicze i zaczęła pracę jako prawnik w kancelarii adwokackiej swojego ojca. W 2008 roku została przyjęta do NSW Bar jako adwokat. Jednym z jej głównych obszarów jest prawo sportowe. Steggall pełniła funkcję radnego w NSW Bar Association, a także przewodniczącego Komisji Zdrowia, Sportu i Rekreacji w latach 2010–2013. 26 stycznia tego roku Steggall ogłosiła swoją kandydaturę jako niezależna w Dywizji Warringah (jednomandatowym okręgu wyborczym do Izby Reprezentantów Australii) w wyborach federalnych w Australii w 2019 r. Przeciwko byłemu premierowi Australii i urzędującemu liberalnemu posłowi Tony’emu Abbottowi na platformie opowiadającej się za działaniami na rzecz zmian klimatu. Przed tygodniem była narciarka pokonał Abbotta, który od czasu wyborów uzupełniających w 1994 r. posiadał mandat w Warringah, Dzięki 67,7% głosów zdobyła mandat. Przed wyborami wydawało się, że Abboth nie jest do pokonania z 61% poparcie w 2016 roku, jednak stracił prawie 13% i po pierwszym zliczeniu głosów w ubiegłym tygodniu otrzymał o prawie 5000 głosów mniej od Steggall. Abbott, który był premierem w latach 2013–2015, oświadczał, że teorie dotyczące zmian klimatycznych to absolutne bzdury, porównując ją do składania kóz w ofierze bogom.

Alexis Pinturault, który w zeszłym sezonie zajął drugą pozycję w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, zapowiedział chęć walki o dużą kryształową kulę w kolejnym sezonie. Kilka dni po ogłoszeniu francuskiego składu na nadchodzący sezon, francuska federacja postanowiła dostosować indywidualnie program treningowy Pinturault i trenować on będzie w specjalnie przydzielonym mu prywatnym teamem. Jego trenerem będzie Fabien Munier. Do jego obowiązków należy planowanie i koordynacja terminów treningów i zawodów.

A co słychać w Polskim Związku Narciarskim? W ubiegły weekend odbyło się podsumowanie sezonu narciarskiego oraz XXXI Ligi Dzieci i Młodzieży MOZN w narciarstwie zjazdowym ROSSIGNOL CUP 2019 organizowane przez Małopolski Okręgowy Związek Narciarski. Zdjęcia z zakończenia można zobaczyć tutaj

Źródło: spox.com/fis-ski.com/skiweltcup.tv/pzn.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.