Alpejskie MŚJ w Val di Fassa: Zwycięstwo Tobiasa Hedstroema w kombinacji

20:11, 23.02.2019 Marek Cielec Aktualizacja: 20:17, 23.02.2019

W sobotę rozegrane zostały kolejne indywidualne zawody Mistrzostw Świata Juniorów w narciarstwie alpejskim w Val di Fassa. Juniorzy zmierzyli się w kombinacji alpejskiej, w której zwyciężył reprezentant Szwecji Tobias Hedstroem.

W pierwszej części kombinacji - zjeździe - najlepszy był Amerykanin River Radamus. Drugie miejsce zajmował Szwajcar Lars Roesti ze stratą 0,08 sek., a trzecie Austriak Manuel Traninger, który od Radamusa był gorszy o 0,15 sek. Jednak to nie Ci zawodnicy wywalczyli medale za kombinację. Najbliżej podium spośród tej trójki był Radamus, który ostatecznie uplasował się na czwartym miejscu. Na pierwszym miejscu uplasował się po slalomie Szwed Tobias Hedstroem, który był 16. po zjeździe ze stratą 1,98 sek. do Radamusa. W slalomie odrobił te straty z nawiązką i zdobył złoty medal. Na drugiej i trzeciej pozycji sklasyfikowani zostali Norwegowie: Atle Lie McGrath (+0,42 sek.) i Lucas Braathen (+0,45 sek.), którzy po zjeździe byli odpowiednio na siódmym i ósmym miejscu, a więc przed Hedstroemem. Jak już wspomniano, czwarty był River Radamus (+0,52 sek.), który złoty medal na tych mistrzostwach już zdobył (za supergigant). Na pozycji piątej znalazł się Australijczyk Louis Muhlen-Schulte, a na szóstej kolejny z Norwegów - Kaspar Kindem.