Alpejskie MŚJ w Val di Fassa – złoto dla Roestiego i Hrovat, Magdalena Łuczak dwudziesta w slalomie

fot. Ola Matsson / CC BY NC SA

fot. Ola Matsson / CC BY NC SA

Dziś odbyły się kolejne dwie konkurencje rozgrywane w ramach MŚ juniorów we włoskim Val di Fassa. Złoto w zjeździe mężczyzn wywalczył Lars Roesti ze Szwajcarii, zaś w slalomie kobiet Meta Hrovat. Magdalena Łuczak pokazała się z niezłej strony zajmując 20 miejsce.

Roesti z czasem 1:20.21 wyprzedził na podium dwóch Austriaków: Juliana Schluettera (+0,12 sek.) i Manuela Traningera (+0,45 sek.). Za podium znaleźli się Norweg Atle Lie McGrath i Szwajcar Josua Mettler. Polacy nie startowali – warto dodać, iż siedemnaste miejsce zajął reprezentant bardzo nietypowego kraju dla narciarstwa alpejskiego – Barnabas Szollos z Izraela, który wyprzedził m. in. punktującego już w PŚ Jana Zabystrana z Czech

Wśród kobiet faworyzowana Słowenka wygrała z czasem 1:47.70 wyprzedzając Szwajcarkę Aline Danioth (+0,89 sek.) i Szwedkę Elsę Haakanson Fermbaeck (+1,28 sek.). Dalsze miejsc zajęły Neja Dvornik ze Słowenii (+1,33 sek.) i reprezentantka gospodarzy Lara Della Mea (+1,85 sek.). Magdalena Łuczak ze stratą 3,51 sek. była dwudziesta. Zuzanna Czapska i Zofia Zdort nie ukończyły pierwszego przejazdu.

WYNIKI ZJAZDU MĘŻCZYZN

WYNIKI SLALOMU KOBIET

źródło: własne

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.