Alpejskie MŚJ w Val di Fassa: Hannah Saethereng mistrzynią w super G, Nicole Good w kombinacji

18:31, 24.02.2019 Marek Cielec Aktualizacja: 23:59, 24.02.2019

W niedzielę na Mistrzostwach Świata Juniorów w narciarstwie alpejskim w Val di Fassa rozdano kolejne dwa komplety medali. Pierwotnie w ten dzień wyłoniona miała zostać tylko mistrzyni w kombinacji, ale ze względu na odwołane piątkowe zawody w supergigancie, postanowiono rozstrzygnąć sprawę medali w tej konkurencji również w niedzielę, uznając pierwszy przejazd kombinacji - supergigant - jako osobne zawody o mistrzostwo świata. W super G najlepsza była Norweżka Hannah Saethereng, a w kombinacji Szwajcarka Nicol Good.

Hannah Saethereng w supergigancie uzyskała najlepszy wynik, który był o 0,14 sek. lepszy od czasu Julii Scheib, która zajęła drugie miejsce. Na medalową pozycję udało się załapać Szwajcarce Lindy Etzensperger, której strata do zwyciężczyni wyniosła 0,20 sek.  Do rywalizacji przystąpiły także dwie Polki: Zofia Zdort, która zajęła 34. miejsce, a także Magdalena Łuczak, która była 36. Klasyfikacja mocno zmieniła się po drugim przejeździe do kombinacji - slalomie. Zawodniczki, które wywalczyły medale w supergigancie, w slalomie poniosły zbyt duże straty by móc sięgnąć po drugi medal tego dnia (Julia Scheib nie startowała w drugim przejeździe). Na pierwsze miejsce z dziesiątego przesunęła sie Nicole Good, która została tym samym nową mistrzynią świata juniorek w kombinacji alpejskiej. Ze stratą wynoszącą 0,50 sek. na drugim miejscu uplasowała sie Norweżka Kaja Norbye, a na pozycji trzeciej Szwedka Ida Dannewitz, która srebro przegrała o zaledwie 0,01 sek. Niestety obie Polki nie zdołały ukonczyć slalomu.