Alpejskie MŚJ w Val di Fassa: Dublet Szwajcarek w zjeździe. Złoto dla Suter

12:39, 27.02.2019 Mateusz Król

Juliana Suter sięgnęła po złoty medal mistrzostw świata juniorów w zjeździe alpejskim. Szwajcarka zostawiła w tyle swoją rodaczkę Noemie Kolly oraz Austriaczkę Lisę Grill. Polki nie startowały.

Za nami kolejna medalowa rywalizacja juniorek podczas mistrzostw świata w Val di Fassa. W zjeździe po tytuł sięgnęła Juliana Suter. Szwajcarka pokonała trasę w czasie 1:23.91. Kibice Helwetów nie muszą obawiać się o przyszłość narciarstwa alpejskiego w tym kraju. Na potwierdzenie tej tezy mamy srebrny medal dla kolejnej reprezentantki Szwajcarii, bowiem drugie miejsce zajęła Noemie Kolly. Jej strata do złota wyniosła 0,15 sek. Brązowy krążek przypadł Lisie Grill z Austrii (+0,66 sek.). W czołówce uplasowały się jeszcze Stephanie Jenal oraz ex aequo na piątym miejscu Julia Scheib i Sofia Pizzato.