Alpejskie MŚJ w Val di Fassa: Alice Robinson ze złotem w slalomie gigancie

13:48, 19.02.2019 Patrycja Korczewska Aktualizacja: 22:10, 19.02.2019

Pierwsze medale na Alpejskich Mistrzostwach Świata Juniorów w Val di Fassa rozdane. Mistrzynią Świata Juniorek w slalomie gigancie została Alice Robinson, srebro wywalczyła Camille Rast, a brąz zdobyła Kaja Norbye. Najwyżej sklasyfikowana z Polek - Magdalena Łuczak zajęła 18. lokatę.

Za nami pierwsza konkurencja Alpejskich Mistrzostw Świata Juniorów w Val di Fassa. Tytułu mistrzyni świata juniorek w slalomie gigancie broniła Julia Scheib. Po pierwszym przejeździe liderką wyścigu była Meta Hrovat, która trasę Aloch pokonała w czasie 55.41. Drugą lokatę zajmowała Alice Robinson ze stratą 0,09 sek. Trzecia była Julia Scheib (+0,49 sek.). Za  czołową trójką sklasyfikowane zostały Kaja Norbye i Riikka Honkanen (+0,77 sek.), Camille Rast (+1,10 sek.), Neja Dvornik (+1,16 sek.) oraz A J Hurt (+1,35 sek.). Dziewiąte miejsce po pierwszym przejeździe zajmowała Doriane Escane (+1,41 sek.), a czołową dziesiątkę zamknęła Ali Nullmeyer (+1,64 sek.).

Najwyżej sklasyfikowaną z reprezentantek Polski była Magdalena Łuczak, która po pierwszym przejeździe sklasyfikowana została na 19. pozycji ze stratą 2,21 sek. do Hrovat. Zuzanna Czapska zajmowała 49. miejsce (+3,74 sek.), Zofia Zdort 57.(+4,33 sek.), a Daria Krajewska nie dojechała do mety.

W pierwszym przejeździe wystartowało 117 pań, z czego 21 nie dojechało do mety.

Wyniki pierwszego przejazdu

Mistrzynią świata juniorek w slalomie gigancie została Alice Robinson, której pokonanie obu przejazdów zajęło 1:54,99. Wicemistrzynią została Camille Rast, która przegrała z Robinson o 1,06 sek., a brązowy medal wywalczyła Kaja Norbye (+1,16 sek.). Czwartą lokatę zajęła Neja Dvornik (+1,23 sek.), piąta była obrończyni tytułu Julia Scheib (+1,47 sek.), szósta Riikka Honkanen (+1,63 sek.), a siódma A J Hurt (+1,80 sek.). Na ósmej pozycji sklasyfikowana została Doriane Escane (+2,20 sek.), dziewiąte miejsce zajęła Ali Nullmeyer (+2,43 sek.), a dziesiąta była Lindy Etzensperger (+2,47 sek.).

Magdalena Łuczak awansowała o jedną lokatę i zawody zakończyła na 18. pozycji (+3,08 sek.). Zuzanna Czapska sklasyfikowana została na 43. miejscu (+7,46 sek.). Zofia Zdort nie ukończyła drugiego przejazdu.

Liderka po pierwszym przejeździe Meta Hrovat nie dojechała do metry.