Alpejskie MŚJ w Davos: Meta Hrovat złotą medalistką w slalomie, Polki nie ukończyły 1. przejazdu

13:08, 31.01.2018 Marek Cielec Aktualizacja: 14:59, 31.01.2018

W drugiej kobiecej konkurencji Mistrzostw Świata Juniorów w w narciarstwie alpejskim w Davos - slalomie - zwyciężyła Meta Hrovat. Nieudany występ we wczorajszym gigancie Słowenka powetowała sobie dziś zdobywając złoto za slalom. Drugie miejsce zajęła Austriaczka Franziska Gritsch, a trzecie Szwajcarka Aline Danioth.

Z pierwszym przejazdem slalomu nie poradziło sobie bardzo wiele zawodniczek. Spośród 104 startujących alpejek jedynie 45 przepisowo dojechało do mety. Wśród tych, którym się to nie udało były niestety wszystkie trzy Polki: Daria Krajewska, Aniela Sawicka i Magdalena Łuczak. Z najlepszym czasem na mecie zameldowała się srebrna medalistka z wczorajszego giganta - Katharina Liensberger. Na drugiej pozycji plasowała się Słowenka Meta Hrovat ze stratą 0,43 sek., a na trzecim Szwajcarka Aline Danioth, która miała gorszy czas od Liensberger o 0,71 sek. Miejsce czwarte zajmowała Franziska Gritsch (+0,75 sek.), a piąte Sara Rask (+1,17 sek.) - jedyna z grupy kadetek w czołowej dziesiątce. Szósta była Lucrezia Lorenzi (+1,54 sek.), siódma Katie hensien (+1,57 sek.), a ósma Martina Peterlini (+1,95 sek.). Dopiero na dziewiątej pozycji plasowała się mistrzyni świata juniorek w slalomie sprzed roku - Camille Rast (+2,04 sek.), która wczoraj miała też wielką szansę na złoty medal, ale zaprzepaściła ją na kilka skrętów przed metą drugiego przejazdu. Czołową dziesiątkę zamykała Johanna Bœuf (+2,33 sek.).

Wyniki po 1. przejeździe

Spośród najlepszych dziesięciu zawodniczek po pierwszym przejeździe, drugiego nie ukończyły m.in. Camille Rast, która nie zdołała obronić tytułu mistrzyni świata juniorek w slalomie oraz Lucrezia Lorenzi. Upadek na trasie zaliczyła liderka po pierwszym przejeździe - Katharina Liensberger. Również we wczorajszych zawodach w gigancie zdarzyła się podobna sytuacja - wówczas będąca na pierwszym miejscu na półmetku Camille Rast ominęła bramkę i straciła szanse na zwycięstwo. Tym razem pecha miała Liensberger. W związku z tym w zawodach najlepsza była Meta Hrovat, która drugi przejazd wykonała bez zarzutu, uzyskując najlepszy czas. Hrovat była jedną z głównych faworytek wczorajszego giganta, ale wypadła już w pierwszym przejeździe. Na drugim miejscu sklasyfikowana została dziś Franziska Gritsch, która straciła do Hrovat 0,75 sek. Trzecie miejsce utrzymała Aline Danioth (+1,25 sek.), która blisko medalu była już wczoraj (zajęła czwarte miejsce w gigancie). Na pozycji czwartej sklasyfikowano Amerykankę Katie Hensien (+1,96 sek.), na piątej Włoszkę Martinę Peterlini (+3,04 sek.), na szóstej Szwedkę Sarę Rask (+3,14 sek.), na siódmej Francuzkę Johannę Bœf (+3,26 sek.), a na ósmej Norweżkę Kaję Norbye (+3,29 sek). Na pozycji dziewiątej uplasowała się Kristiane Bekkestad (+3,80 sek.), a na dziesiątej Lorina Zelger (+3,95 sek.).