Alpejskie MŚJ w Davos: Marco Odermatt juniorskim mistrzem w kombinacji, Polacy nie ukończyli pierwszego przejazdu

14:25, 04.02.2018 Marek Cielec Aktualizacja: 14:29, 04.02.2018

Cztery złote medale MŚJ w Davos - takim dorobkiem może się pochwalić po dzisiejszym dniu Marco Odermatt. Po zwycięstwach w zjeździe, supergigancie i zawodach drużynowych 20-letni Szwajcar wygrał także kombinację alpejską podczas Mistrzostw Świata Juniorów w narciarstwie alpejskim w Davos. Srebrny medal zdobył dziś Semyel Bissig, a brązowy Raphael Haaser. Michał Michalik i Paweł Pyjas nie ukończyli pierwszego przejazdu  - slalomu.

Pierwszym przejazdem kombinacji był slalom. W tej konkurencji najlepiej spisał się Szwajcar Semyel Bissig, który uzyskał czas slalomu 50,60 sek. Na drugim miejscu znajdował się Austriak Manuel Traninger ze stratą 0,58 sek. Trzeci był Norweg Joachim Jagge Lindstøl (+0,66 sek.), czwarty Matthias Iten ze Szwajcarii (+0,76 sek.), a piąty Amerykanin River Radamus (+0,77 sek.). Na pozycji szóstej plasował się kolejny reprezentant Szwajcarii - Marco Odermatt (+0,87 sek.) - który miał już 3 złote medale na tej imprezie - za zjazd, supergigant i zawody drużynowe. Biorąc pod uwagę wysokie umiejętności supergigantowe Odermatta i Radamusa, mogli oni mieć nadzieję na odrobienie strat do Bissiga i zdobycie złotego medalu. Reprezentanci Polski: Michał Michalik i Paweł Pyjas nie ukończyli slalomu.

Po supergigancie na pierwsze miejsce wyszedł Marco Odermatt i zwyciężył w całych zawodach. Choć jego kolega z reprezentacji - Semyel Bissig - bardzo się starał, aby obronić przewagę uzyskaną w slalomie, to dojechał do mety ze stratą 0,25 sek. Mimo wszystko dało mu to srebrny medal. Na trzecie miejsce z dziewiątego zajmowanego po pierwszym przejeździe, awansował Austriak Raphael Haaser, który do Odermatta stracił w sumie 0,90 sek. Na czwartym miejscu uplasował się Manuel Traninger (+1,47 sek.), na piątym Matthias Iten (+1,64 sek.), a na szóstym Arnaud Boisset (+1,91 sek.). Moritz Opetnik został sklasyfikowany na miejscu siódmym, a River Radamus na ósmym.

Warto przypomnieć, że Odermatt był już mistrzem świata juniorów w 2016 roku w Soczi. Wtedy złoto zdobył za slalom gigant. W Soczi otrzymał też brązowy medal za supergigant. W sumie ma zatem już pięć złotych medali MŚJ i jeden brązowy.