Alpejskie MŚJ w Davos: Aline Danioth ze złotem w kombinacji, Magdalena Łuczak 21.

17:28, 05.02.2018 Mateusz Król

Piąty złoty medal dla reprezentacji gospodarzy podczas alpejskich Mistrzostw Świata Juniorów w Davos wywalczyła dzisiaj Aline Danioth w kombinacji. Druga była Słowenka Meta Hrovat a trzecia Franziska Gritsch.

Aline Danioth, 20-latka z Andermatt, od dawna uważana jest za jeden z największych młodych talentów szwajcarskiego narciarstwa. W Davos Aline Danioth położyła podwaliny pod złoty medal w pierwszej części kombinacji, czyli slalomie. Jadąc z numerem pierwszy "wykręciła" czas  51.26 i nikt nie był w stanie pojechać szybciej. Jedynie Słoweńska Meta Hrovat starała się dotrzymać kroku i traciła 28 setnych sekundy. Reszta do odrobienia miała ponad sekundę i więcej.

W finale rozgrywano supergigant. Danioth jeszcze powiększyła swoją przewagę nad Metą Hrovat do 0,56 sekundy. Trzydzieści cztery setne w super-G do liderki po slalomie udało się odrobić Franzisce Gritsch. Austriaczka traciła po pierwszej rundzie 1,50 sekundy. Lepszy drugi występ pozwolił jej na zdobycie brązowego medalu. Z niezłej strony zaprezentowała się nasza zawodniczka Magdalena Łuczak. Polka łącznie straciła do złotego medalu siedem sekund, ale została sklasyfikowana na 21. miejscu. Daria Krajewska nie ukończyła slalomu.

Źródło: Informacja własna/bluewin.ch