Alpejskie MŚJ w Bansku. Lukas Feurstein zwycięzcą slalomu giganta, Bartłomiej Sanetra 37., Michał Michalik DNF

14:51, 04.03.2021 Marek Cielec

Austriak Lukas Feurstein zwyciężył w zawodach o mustrzostwo świata juniorów w slalomie gigancie w Bansku. Na drugim miejscu uplasował się Giovanni Franzoni, a na trzecim Norweg Kaspar Kindem. Najlepszym z Polaków był Bartłomiej Sanetra, który zakończył zawody na 37. miejscu. Drugi z reprezentantów Polski, Michał Michalik, nie ukończył pierwszego przejazdu.

Lukas Feurstein wziął dziś rewanż na Giovannim Franzonim za wczorajszy supergigant. Wczoraj najlepszy był Franzoni, a Feurstein zdobył srebrny medal. Dziś znów ta dwójka odgrywała wiodące role, co nie dziwi, gdyż wczorajszy krótki supergigant bardzo przypominał swoim ustawieniem slalom gigant. Feurstein tym razem zdobył złoty medal, awansując z drugiego miejsca zajmowanego po pierwszym przejedzie. Giovanni Franzoni ze stratą 0,72 sek. uplasował się na drugim miejscu, a brązowy medal za trzecie miejsce zdobył Norweg Kaspar Kindem (+0,89 sek.), który był liderem po pierwszej części zawodów. Również Kindem był wczoraj wysoko, na czwartym miejscu.

W zawodach wystartowało dwóch Polaków: Bartłomiej Sanetra i Michał Michalik. Ten drugi zakończył swój udział w rywalizacji na pierwszym przejeździe, nie dojeżdżając do mety. Z kolei Sanetra zajmował 45. miejsce po pierwszym przejeździe, a po drugim awansował o osiem pozycji w górę listy rankingowe i ostatecznie został sklasyfikowany na 37. miejscu ze stratą 9,24 sek. do Feursteina.

Pełne wyniki super G

Jutro zostaną przeprowadzone ostatnie zawody dla mężczyzn w ramach Mistrzostw Świata Juniorów w Bansku. Powalczą oni komplet medali za slalom. Ponownie na starcie pojawią się Sanetra i Michalik.

Źródło: własne