Alpejskie MŚ w Tarvisio: Rozdano pierwsze medale za zjazd

fot. Mariusz Krzemiński / mariuszkrzeminski.blogspot.com

fot. Mariusz Krzemiński / mariuszkrzeminski.blogspot.com
fot. Mariusz Krzemiński / mariuszkrzeminski.blogspot.com

We włoskim Tarvisio rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w narciarstwie alpejskim niepełnosprawnych. Pierwszego dnia mistrzostw, w środę, rywalizowano w zjeździe. Udział w tej konkurencji z reprezentantów Polski brał tylko Maciej Krężel z przewodniczką Anną Ogarzyńską. 

W konkurencji niewidomych i niedowidzących Maciej Krężel i Anna Ogarzyńska zajęli 7. miejsce. Zwyciężył Kanadyjczyk Marc Marcoux. Drugi był Yon Santacana Maiztegui, a trzeci Miroslav Haraus. Wśród kobiet najlepsza była Millie Knight, drugie miejsce zajęła Henrietta Farkasova, a trzecie Eleonor Sana.

W rywalizacji mężczyzn w pozycji stojącej pierwsze miejsce zajął Markus Salcher, drugi był Kirk Schornstein, a trzeci Jeffrey Stuut. Złoty medal u kobiet zdobyła Marie Bochet, srebrny Andrea Rothfuss, a brązowy Alana Ramsay.

Najszybszym zawodnikiem w zjeździe w pozycji siedzącej był Andrew Kurka. Na drugim miejscu został sklasyfikowany Corey Peters, a na trzecim Akira Kano. W zmaganiach kobiet zwyciężyła Anna Schaffelhuber. Na drugiej lokacie znalazła się Claudia Lösch, a na trzeciej Momoka Muraoka.

Pełne wyniki zawodów kobiet

Pełne wyniki zawodów mężczyzn

Kolejną konkurencją w trakcie mistrzostw będzie supergigant. Udział w tych zawodach wezmą Maciej Krężel i Anna Ogarzyńska oraz Igor Sikorski.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.