Alpejskie MŚ w Sankt Moritz: Zjazd kobiet – Ilka Štuhec mistrzynią świata

fot. Val Gardena - Gröden Marketing / CC BY NC ND

fot. Val Gardena - Gröden Marketing / CC BY NC ND
fot. Val Gardena – Gröden Marketing / CC BY NC ND

W rozegranym dzisiaj zjeździe w ramach Mistrzostw Świata w narciarstwie alpejskim w St. Moritz nie było niespodzianek. Emocji też za wiele nie było. Można powiedzieć, że zawody się odbyły, dodać do statystyk, ale nie będą one pamiętane przez lata.

Nawet nie o to chodzi, że nic się nie działo, niemniej ciekawie było tak mniej więcej do przejazdu dziewiątej, w porywach dziesiątej zawodniczki. A co z wynikami? Najlepsza okazała się liderka klasyfikacji zjazdowej – 27 letnia Słowenka Ilka Štuhec, co należy uznać za sprawiedliwe rozstrzygnięcie – czas 1:32.85 dał jej dość wyraźne i zasłużone zwycięstwo. O 0,40 sek. wyprzedziła Austriaczkę Stephanie Venier (młodą, ledwie 24-letnią) – co było w zasadzie jedyną niespodzianką. O tyle sporą, że mimo iż w supergigancie tuż przed MŚ zanotowała podium w Garmisch-Partenkirchen, to w zjeździe była raptem dwa razy w dziesiątce w zawodach Pucharu Świata i zajmowała w klasyfikacji zjazdu może nie odległe, ale jednak nie czołowe, trzynaste miejsce. Trzecie miejsce zajęła ta, która osiągnęła w narciarstwie alpejskim wszystko, ale w tym sezonie wróciła po kolejnej kontuzji – każdy fan tego sportu wie, że mowa o legendarnej Amerykance Lindsey Vonn, już 33-letniej, ale ciągle głodnej sukcesu.

Warto zauważyć, że wszystkich mogła pogodzić Włoszka Sofia Goggia, ale wiadomo, że talent ma odwrotnie proporcjonalny do rozsądku na trasie. Jechała świetnie, ale szkolne błędy na dole sprawiły, iż do medalu zabrakło jej 0,07 sek. Na dalszych miejscach uplasowały się kolejna Amerykanka Laurenne Ross (+ 0,72 sek.), Austriaczka Christine Scheyer (+ 0,94 sek.), dwie Szwajcarki Fabienne Suter (+ 1,03 sek.) i Michelle Gisin (+ 1,04 sek. – jechała z numerem 28 i bodaj wniosła jedyne ożywienie w tej części zawodów, kiedy już w zasadzie nic się nie działo), trzecia Austriaczka Ramona Siebenhofer (+ 1,12 sek.) i reprezentująca Liechtenstein Tina Weirather (+ 1,18 sek.).

Pełne wyniki zjazdu kobiet

Jazda faworytek już na samym początku ustawiła zawody za szybko, a szkoda. Niemniej Ilce Štuhec należą się duże gratulacje, za udźwignięcie roli faworytki ,nie mniejsze dla przebojowej Venier i wielkiej Vonn. Sofia Goggia za to od trenera pewnie wysłucha kilku gorzkich słów, których ja jej z sympatii oszczędzę.

Dziś jeszcze jedna medalowa rywalizacja – zjazd mężczyzn o 13:30.

Zapowiedź MŚ w narciarstwie alpejskim – Sankt Moritz 2017 (Program mistrzostw świata)

Wszystkie nasze informacje na temat MŚ w narciarstwie alpejskim w Sankt Moritz znajdziecie TUTAJ

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.