Alpejskie MŚ w Sankt Moritz: Zapowiedź zjazdu mężczyzn – druga próba w niedzielę (lista startowa)

fot. Jan / CC BY NC ND

fot. Jan / CC BY NC ND
fot. Jan / CC BY NC ND

Dwie i pół godziny przesuwania godziny rozpoczęcia zjazdu mężczyzn w sobotę zdały się na marne. Panowie zdecydowanie nie mają szczęścia do warunków, bo również z przeprowadzeniem treningów były problemy. Dziś mgła nie dała za wygraną, ale jutro na MŚ w Sankt Moritz będzie miała miejsce druga próba przeprowadzenia zawodów o mistrzostwo świata mężczyzn w zjeździe. 

Prognozy pogody na niedzielę są w miarę optymistyczne. Wprawdzie niebo nie będzie wolne od chmur, ale mgła, która dziś stała się problemem nie do przeskoczenia nie jest już przewidywana, a przynajmniej nie na trasie zjazdu. Może ona natomiast pojawić się poniżej w dolinie. Zjazd mężczyzn zaplanowano na godzinę 13:30, po zakończeniu rywalizacji kobiet. Priorytetem na jutro jest rywalizacja kobiet, a w przypadku gdy te zawody byłyby opóźnione to zjazd mężczyzn raczej się nie odbędzie. Po zakończeniu zawodów mężczyzn możliwe jest też przeprowadzenie treningu dla zawodników, którzy będą startować w kombinacji, a nie są zgłoszeni do samego zjazdu.

Jeśli chodzi o nasze przewidywania, faworytów, prezentację trasy i mistrzów świata z poprzednich edycji tej imprezy to zapraszamy do przeczytania wczorajszej zapowiedzi. Mimo że zjazd dziś się nie odbył to wiele się nie zmieniło, poza terminem przeprowadzenia zawodów i listą startową.

Zapowiedź zjazdu mężczyzn na sobotę

Zjazd mężczyzn ma rozpocząć się o godzinie 13:30. Na liście startowej na niedzielę numer pierwszy ma Carlo Janka. Z 5. pojedzie Dominik Paris, z 7. Peter Fill, z 9. Kjetil Jansrud,  z 10. obrońca tytułu Patrick Küng, z 11. Travis Ganong, z 13. główny faworyt gospodarzy obok Carlo Janki – Beat Feuz, z 15. Hannes Reichelt, z 17. Erik Guay, z 18. Max Franz. Nie zmieniły się natomiast numery Polaków. Michał Kłusak pojedzie jako 42., a Maciej Bydliński jako 44. zawodnik w jutrzejszych zawodach.

Lista startowa zjazdu mężczyzn (niedziela)

Jak wspomniano wyżej, po zawodach o MŚ ma odbyć się trening dla kombinatorów. Jest na niej 20 zawodników, m.in. Marcel Hirscher, który ponoć już jest zdrowy i będzie gotowy do walki o obronę tytułu w kombinacji w poniedziałek. Jednak kilku zawodników, którzy są na liście startowej treningu zgłoszeni są także do zjazdu i jeżeli w nim wystąpią to nie będą mogli później uczestniczyć w treningu.

Lista startowa treningu zjazdu mężczyzn

Zapowiedź MŚ w narciarstwie alpejskim – Sankt Moritz 2017 (Program mistrzostw świata)

Wszystkie nasze informacje na temat MŚ w narciarstwie alpejskim w Sankt Moritz znajdziecie TUTAJ

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.