Alpejskie MŚ w Sankt Moritz: Zapowiedź kwalifikacji slalomu giganta kobiet (lista startowa)

fot. Alicja Kosman / PZN

fot. Alicja Kosman / PZN
fot. Alicja Kosman / PZN

Zawody w slalomie gigancie na MŚ w narciarstwie alpejskim w Sankt Moritz zaplanowane są dopiero na czwartek, ale już jutro w Zuoz zostaną przeprowadzone kwalifikacje do tych zawodów. Weźmie w nich udział również Maryna Gąsienica-Daniel.

Niewiele brakowało, aby Maryna nie musiała kwalifikować się do czwartkowego giganta, w którym zapewniony udział ma 50. najlepszych zawodniczek spośród zgłoszonych na podstawie WCSL i FIS punktów. Niestety Polka do tego grona się jednak nie załapała i jutro z numerem 2. pojedzie w eliminacjach w Zuoz. W zawodach o mistrzostwo świata będzie mogło wystąpić tylko 100 alpejek, dlatego w kwalifikacjach zostanie wyłoniona ta druga pięćdziesiątka. Awans uzyska 25 najlepszych zawodniczek z kwalifikacji. Kolejne 25 to reprezentantki 25 krajów najwyżej sklasyfikowanych w rankingu, które nie mają żadnej swojej zawodniczki wśród 75 zakwalifikowanych. Każdy z tych krajów może zgłosić jedną zawodniczkę. Dość kontrowersyjna zasada. Rywalki nie powinny być problemem dla naszej reprezentantki. Priorytetem powinna być spokojna jazda bez szaleństw od góry do dołu i bezpieczne dotarcie do mety. Konkurentki nie będą na tyle wymagające, aby należało się obawiać o awans do zawodów głównych, zwłaszcza dla zawodniczki, która aspiruje do czegoś więcej niż sam start. Slalom gigant to koronna konkurencja Maryny Gąsienicy-Daniel. Polka w tym sezonie już dwukrotnie w PŚ plasowała się tuż za czołową trzydziestką. Celem na MŚ powinno być właśnie znalezienie się przynajmniej w top 30 mistrzostw.

Poziom wielu zawodniczek, które wystartują w kwalifikacjach będzie znacznie odbiegał od tego, do czego możemy być przyzwyczajeni oglądając zmagania w Pucharze Świata. O tym jak łatwo jest pojechać na MŚ, a przynajmniej na kwalifikacje do głównych zawodów możecie przeczytać TUTAJ. Wymagania stawiane przez FIS są dramatycznie niskie. Wiele zawodniczek zapewne dojedzie do mety z kilkudziesięciosekundową stratą. Należy zatem ustrzec się przede wszystkim wypadnięcia z trasy  z awansem dla Maryny nie powinno być problemu.

Lista startowa

Pierwszy przejazd rozpocznie się o godzinie 9:30. Pierwsza wystartuje Brytyjka Cara Brown, a zaraz po niej na trasę wyruszy Maryna Gąsienica Daniel. Drugi przejazd będzie miał swój początek o 13:00.

Zapowiedź MŚ w narciarstwie alpejskim – Sankt Moritz 2017 (Program mistrzostw świata)

Wszystkie nasze informacje na temat MŚ w narciarstwie alpejskim w Sankt Moritz znajdziecie TUTAJ

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.