Alpejskie MŚ w Sankt Moritz: Zapowiedź kwalifikacji giganta mężczyzn (lista startowa)

fot. David Ehringer / CC BY NC

fot. David Ehringer / CC BY NC
fot. David Ehringer / CC BY NC

W poniedziałek w Zuoz swoje kwalifikacje do slalomu giganta na MŚ w narciarstwie alpejskim w Sankt Moritz miały panie, a jutro odbędą się eliminacje w tej samej konkurencji dla mężczyzn. 

Tak jak to było w przypadku kobiet, awans do głównych zawodów, które odbędą się w piątek uzyska 25 najlepszych zawodników. Kolejnych 25 zawodników będzie wybranych z 25 najwyżej sklasyfikowanych krajów (wg. FIS punktów najlepszego alpejczyka z danego kraju biorącego udział w kwalifikacjach), które nie mają swojego przedstawiciela wśród 75 zawodników zakwalifikowanych do piątkowych zmagań. W kwalifikacjach nie musi brać udziału 50 najlepszych zawodników (wg WCSL i FIS punktów).

Na starcie wielu zawodników z krajów dość egzotycznych jak na narciarstwo alpejskie. Jest oczywiście niezawodny książę Hubertus Rudolph von Hohenlohe-Langenburg z Meksyku, dla którego będą to już 12. mistrzostwa świata. W kwalifikacjach wystąpi 127 zawodników. Nie ma wśród nich żadnego Polaka.

Pierwszy przejazd rozpocznie się o godzinie 9:30, a drugi o 13:00. Kwalifikacje odbywają się nie w ośrodku Corviglia w Sankt Moritz, ale w oddalonym o ok. 20 km Zuoz.

Lista startowa kwalifikacji

Zapowiedź MŚ w narciarstwie alpejskim – Sankt Moritz 2017 (Program mistrzostw świata)

Wszystkie nasze informacje na temat MŚ w narciarstwie alpejskim w Sankt Moritz znajdziecie TUTAJ

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.