Alpejskie MŚ w Sankt Moritz: Wypowiedzi zdobywców medali po super-G

fot. Andrew Baillie

fot. Andrew Baillie
fot. Andrew Baillie

W dniu dzisiejszym rozegrała się walka o medale w super-G mężczyzn. Triumfowali w niej Erik Guay, Kjetil Jansrud oraz Manuel Osbrone-Paradis, którzy kolejno zdobyli złoty, srebrny oraz brązowy medal.

– Przed tym, gdy zobaczyłem zielone światełko, po przekroczeniu mety zobaczyłem jak ludzie reagują – powiedział Guay. – Wszyscy wstali i zaczęli wiwatować, więc wiedziałem, że stało się coś dobrego. Kiedy obróciłem się i zobaczyłem, że mój czas świeci się na zielono i że jestem lepszy od Jansruda to było niesamowite, gdyż jest on świetnym narciarzem i prowadzi w klasyfikacji generalnej super-G. To był bardzo emocjonujący moment, cieszę się, że miałem założone gogle, więc nikt nie widział moich oczu – komentował po wygranej. – Po całej historii z moimi kontuzjami i nawet upadkiem w Garmisch w zeszłym tygodniu to niesamowite, że stoję tu będąc Mistrzem Świata. Trudno mi  znaleźć słowa, które opiszą to, co czuję. Być na podium z dwójką moich dobrych kolegów, Mannym i Kjetilem robi to jeszcze lepszym uczuciem – dodał Guay, który zdobył dzisiaj złoty medal.

– Zawsze mam na celu złoto, ale sądzę, że Erik pokazał dzisiaj jak to powinno wyglądać i to jest godne podziwu – powiedział dyplomatycznie Jansrud. – Nie jestem zawiedziony tym. Jestem zadowolony ze srebra. Podczas przygotowań do Mistrzostw Świata musiałem przejść walkę z małą chorobą i jak dla mnie to perfekcyjny dzień. Nie mogę się doczekać zjazdu – powiedział Norweg.

– Zrobiłem wielką pomyłkę w środkowej części i wiedziałem, że jeżeli w reszcie trasie nie pojadę perfekcyjnie to nie mam żadnych szans – powiedział Osborne-Paradis. – Właśnie to jednakże jest super w wyścigach, że nie wiesz nic do momentu, w którym przejedziesz przez linię. Erik zadzwonił do mnie chwilę przed startem i powiedział, żebym nie myślał, tylko jechał i tak zrobiłem. Jak widać zadziałało. To super uczucie, to znaczy źle czuję się z tym, że udzielam wywiadów i nie zobaczyłem swojego serwismana ani trenerów. To chyba pierwsze podium mojego serwismana, jakiekolwiek i jestem tym bardzo podekscytowany – powiedział dzisiejszy solenizant i zdobywca brązowego medalu.

źródło: fis-ski.com/skiracing.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.