Alpejskie MŚ w Sankt Moritz: Wypowiedzi mężczyzn po zawodach w zjeździe

fot. Georges Ménager / CC BY NC ND

fot. Georges Ménager / CC BY NC ND
fot. Georges Ménager / CC BY NC ND

Podczas dzisiejszych zmagań w Sankt Moritz w ramach Mistrzostw Świata, również panowie zmagali się w zjeździe, który został przełożony z wczoraj. Na pozycjach medalowych uplasowali się kolejno – Beat Feuz, Erik Guay oraz Max Franz.

– Wygrać ten złoty medal przed własną publicznością w domu, nie mógłbym prosić o nic więcej – powiedział Feuz. – Dzisiaj każdy miał szansę na wygraną, gdyż był to bardzo wyrównany wyścig. Jestem bardzo zadowolony z tego, że to ja zdobyłem złoto – dodał zwycięzca.

– Wracam z tych Mistrzostw ze srebrem i złotem, to jest więcej, niż mogłem sobie wymarzyć. To był dosyć stresujący tydzień dla mnie, ale jestem zadowolony z tego, jak to wszystko wyszło. Muszę podziękować wszystkim, którzy pracowali na ten sukces za sceną. Manny (Osborne-Paradis) zadzwonił do mnie, mówiąc mi o tym jak wygląda trasa i jak się po niej jedzie. Dziękuje moim trenerom, ekipie, wszystkim za to, że doprowadzili mnie tutaj. To niesamowite – powiedział Erik Guay.

– Jestem bardzo zadowolony, wszystko super dzisiaj się dla mnie ułożyło. Super-G nie poszedł mi tak, jak chciałem, ale dzisiejszy wyścig był bardzo dobry. Kiedy przekroczyłem linię byłem zaskoczony trzecim miejscem, ale to świetne uczucie, że mogę przywieźć do domu medal z tego wyścigu – powiedział Franz. – Oczywiście było kilka skrętów, które mogłem wykonać lepiej – dodał.

źródło: fis-ski.com/skiracing.com

Zapowiedź MŚ w narciarstwie alpejskim – Sankt Moritz 2017 (Program mistrzostw świata)

Wszystkie nasze informacje na temat MŚ w narciarstwie alpejskim w Sankt Moritz znajdziecie TUTAJ

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.