Alpejskie MŚ w Sankt Moritz: Wypowiedzi medalistów zawodów drużynowych

fot. Florian / CC BY NC ND

fot. Florian / CC BY NC ND
fot. Florian / CC BY NC ND

W dniu dzisiejszym odbyły się, według niektórych, najbardziej spektakularne zawody podczas Mistrzostw Świata, czyli zawody drużynowe. Triumfowali w nich Francuzi, przed Słowakami i Szwedami.

– To świetne uczucie zdobyć złoty medal, szło mi lepiej niż wczoraj. Może to dlatego, iż byliśmy w grupie i razem się przygotowywaliśmy, nie jesteśmy do końca do tego przyzwyczajeni, dlatego przed przejazdem wróciłem do swojej bańki. Ten medal będzie miał coraz większą wartość, a co do samej wygranej, to było świetne uczucie usłyszeć Marsyliankę. Moją pierwszą… naszą pierwszą – powiedział Alexis Pinturault z Francji. Jego rodaczka, Tessa Worley powiedziała, iż cały dzień był wyzwaniem. – Musieliśmy walczyć ze Szwedami w półfinale, również finał był bardzo równy. Nie wiedzieliśmy tego poranka, jakie mamy szanse, więc zdobyć złoto to świetna rzecz. Wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni – powiedziała.

– Czuje się, jakbyśmy wygrali złoto dzisiaj – powiedziała Velez Zuzulova po zawodach. – Nigdy nie wygraliśmy medalu i ja osobiście nie wygrałam nigdy medalu Mistrzostw Świata, więc jestem bardzo zadowolona z tego, jak nasz zespół dał sobie dzisiaj radę i że stanęliśmy na podium – wypowiedziała się Słowaczka. Oprócz niej, swoimi odczuciami podzielił się Matej Falat – Nie spodziewaliśmy się tak dobrego wyniku. Osiągnęliśmy więcej, niż mogliśmy sobie wymarzyć. Nasze dziewczyny były dzisiaj świetne – powiedział Słowak.

– Zdobyliśmy brązowy medal, ale przegraliśmy złoto. To chyba dobre podsumowanie – krótko powiedział Andre Myhrer. Jego rodaczka, Frida Hansdotter mówiła podobnie – To świetny początek tygodnia, zdobycie medalu Mistrzostw Świata, ale sądzę, że wszyscy czuli, iż mogliśmy dać z siebie więcej – powiedziała Szwedka.

Źrodło: fis-ski.com, sport.aktuality.sk, ledauphine.com

Zapowiedź MŚ w narciarstwie alpejskim – Sankt Moritz 2017 (Program mistrzostw świata)

Wszystkie nasze informacje na temat MŚ w narciarstwie alpejskim w Sankt Moritz znajdziecie TUTAJ

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.