Alpejskie MŚ w Sankt Moritz: Wypowiedzi medalistów po slalomie gigancie

fot. rom@nski photo / CC BY
fot. rom@nski photo / CC BY

Za nami slalom gigant mężczyzn, triumfował Marcel Hirscher, który dołożył piąty złoty medal do swojej kolekcji. Sporym zaskoczeniem było srebro Rolanda Leitingera oraz brąz Leifa Kristiana Haugena.

– Jestem bardzo zmęczony w tym momencie, ale to niesamowite uczucie. To był jeden z trudniejszych wyścigów, jakie mieliśmy w tym sezonie i jestem za to bardzo wdzięczny. Złoty medal w slalomie gigancie, był tym, który musiałem jeszcze zdobyć, więc to ma dla mnie bardzo duże znaczenie. Jestem również bardzo zadowolony, że Roland jest na podium, pracował na to bardzo ciężko – powiedział Hirscher.

– Musiało się tak zdarzyć, chciałem po prostu dać z siebie wszystko. Czułem, że idzie mi to łatwo, bo dobrze dzisiaj jechałem. Końcówkę trasy zrobiłem bardzo dobrze i szybko. Zawsze byłem mocny w tym, co zrobiłem dzisiaj – powiedział Leitinger.

– To niesamowite. To moje pierwsze podium i zdobyć je podczas Mistrzostw Świata to niesamowite. Byłem już na wyczerpaniu i byłem nerwowy. Podczas ostatnich sezonów byłem blisko najlepszej trójki, ale nie mogłem się przełamać. To super, że udało mi się zrobić to dzisiaj – powiedział Haugen.

źródło: FIS, OSV

Zapowiedź MŚ w narciarstwie alpejskim – Sankt Moritz 2017 (Program mistrzostw świata)

Wszystkie nasze informacje na temat MŚ w narciarstwie alpejskim w Sankt Moritz znajdziecie TUTAJ

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.