Alpejskie MŚ w Sankt Moritz: Wykluczeni przez kontuzje

fot. RaceOnTheEdge via Foter.com / CC BY-NC-SA
fot. RaceOnTheEdge via Foter.com / CC BY-NC-SA

Mistrzostwa w Sankt Moritz nie trwają jeszcze tydzień, a już zebrały swoje żniwo. Wielu zawodników i zawodniczek zostało kontuzjowanych, w kilku przypadkach dosyć poważnie. 

Podczas treningu zjazdu, Kazachski zawodnik, Martin Khuber upadł po skoku na trasie i doznał złamania kręgów szyjnych. Khuber został przetransportowany do szpitala w Chur, gdzie go zoperowano. Według doniesień, nie ma jednak symptomów paraliżu. Podczas super giganta mogliśmy oglądać upadek reprezentanta Monako Oliviera Jenota. W wyniku tego wypadku, narciarz  doznał krwawienia wewnętrznego oraz stłuczenia płuc. Przetransportowano go do szpitala, a jego stan określa się jako stabilny. Thomas Biesemeyer nabawił się również kontuzji, zawodnik ma naciągnięty mięsień w nodze oraz wybity bark. Mocno posiniaczeni są także Max Ullrich oraz Andreas Zampa.

Mirjam Puchner zakończyła swoją przygodę z MŚ podczas pierwszego treningu zjazdu. Austriaczka złamała kość strzałkową oraz piszczelową w prawej nodze. Z trasy zabrał ją helikopter i przetransportował do szpitala, gdzie przeszła operację. Lara Gut podczas rozgrzewki przed drugim przejazdem w kombinacji doznała kontuzji. Szwajcarka zerwała ACL oraz uszkodziła łąkotkę, jednakże uraz nie wymaga obecnie operacji, dlatego decyzja zostanie podjęta w ciągu kilku kolejnych dni.

źródło: sport.pl/skionline.ch/channelnewsasia.com/oesv.at

Zapowiedź MŚ w narciarstwie alpejskim – Sankt Moritz 2017 (Program mistrzostw świata)

Wszystkie nasze informacje na temat MŚ w narciarstwie alpejskim w Sankt Moritz znajdziecie TUTAJ

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.