Alpejskie MŚ w Sankt Moritz: W środę pierwszy trening zjazdu kobiet (lista startowa)

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA
fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

Nie udało się przeprowadzić treningu w w poniedziałek, we wtorek dla kobiet zorganizowano zawody w supergigancie, dlatego pierwszą możliwość zapoznania się z trasą zjazdu zawodniczki startujące na MŚ w Sankt Moritz będą mieć w środę. 

Choć to tylko przypadek, bo podobna sytuacja była w poniedziałek jeszcze przed dzisiejszymi rozstrzygnięciami, z numerem pierwszym na liście startowej znalazła się nowa mistrzyni świata w supergigancie, czyli Nicole Schmidhofer. Swoim przejazdem otworzy ona poranny trening kobiet. Tak jak to było w przypadku dzisiejszego treningu mężczyzn, zmieniła się godzina startu. Z 14:00 trening przeniesiono na 9:30. Jako że pań na liście startowej jest mniej niż panów, bo tylko 63, to nie powinno być problemów z zakończeniem treningu do rozpoczęcia zawodów w supergigancie mężczyzn. Dzisiejszy trening panów trwał niemal do samego południa, ale jeśli pogoda jutro nie będzie sprawiać problemów to trening kobiet powinien zakończyć się nieco wcześniej.

Liderka klasyfikacji zjazdu Ilka Štuhec pojawi się na trasie jako 11. zawodniczka. Wcześniej, z numerem 9. wyruszy na trasę Lara Gut, która zajmuje drugie miejsce w rankingu. Numer 13. dostała trzecia zawodniczka zjazdu – Sofia Goggia. Maryna Gąsienica-Daniel wystartuje z numerem 52.

Lista startowa 1. treningu

Zapowiedź MŚ w narciarstwie alpejskim – Sankt Moritz 2017 (Program mistrzostw świata)

Wszystkie nasze informacje na temat MŚ w narciarstwie alpejskim w Sankt Moritz znajdziecie TUTAJ

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.