Alpejskie MŚ w Sankt Moritz: W piątek kwalifikacje slalomu kobiet (lista startowa)

fot. Mikaela Tommy / facebook.com/mikaelatommyathlete

fot. Mikaela Tommy / facebook.com/mikaelatommyathlete
fot. Mikaela Tommy / facebook.com/mikaelatommyathlete

Slalom będzie ostatnią konkurencją na MŚ w narciarstwie alpejskim w Sankt Moritz. Niektóre zawodniczki będę jednak musiały się do niego zakwalifikować, bo liczba chętnych przekracza liczbę dostępnych miejsc w sobotnich zawodach. Kwalifikacje do sobotniego slalomu kobiet odbędą się jutro na trasie w Zuoz. 

O szczegółowych zasadach kwalifikacji pisaliśmy przy okazji slalomu giganta kobiet oraz mężczyzn. Najważniejszą informację jest ta, że awans bezpośrednio uzyska 25 najlepszych zawodniczek, ale również kraje, które nie będą miały w gronie zakwalifikowanych żadnej reprezentantki będą mogły wystawić w zawodach po jednej alpejce. Dla takich krajów znajdzie się dodatkowe 25 miejsc, bo w sumie w slalomie może wziąć udział 100 zawodniczek. W eliminacjach do slalomu weźmie udział również Maryna Gąsienica-Daniel. Polce tak naprawdę wystarczy samo wzięcie udziału w kwalifikacjach, bowiem jest jedyną polską zawodniczką na MŚ i nawet jeśli byłaby poza bezpośrednio kwalifikującą się grupą albo nie ukończy przejazdu to będzie mogła skorzystać z właściwego przepisu i zostanie dopuszczona do głównych zawodów. Takie ciekawe zasady obowiązują na Mistrzostwach Świata. Mamy jednak nadzieję, że Maryna w sportowej rywalizacji zapewni sobie miejsce wśród najlepszych 25 slalomistek w kwalifikacjach, choć oczywiście najważniejszy będzie występ dopiero w sobotę.

Maryna już miała okazję jechać w slalomie na MŚ, było to w drugim przejeździe kombinacji. Straciła w nim 2,33 sek. do najlepszej w slalomie Michaeli Kirchgasser. Rezultat Polki był 21. wynikiem w slalomie. Nie jest to konkurencja, w której Maryna czułaby się najpewniej o czym świadczy również numer startowy jaki będzie mieć polska zawodniczka w kwalifikacjach. Gąsienica-Daniel pojedzie dopiero jako 21. alpejka. W tym sezonie tylko 2 razy Maryna startowała w slalomie (poza kombinacją). Było to w zawodach FIS w Levi. Pierwszego ze slalomów nie ukończyła, a w drugim zajęła 10. miejsce.

Pierwszy przejazd kwalifikacji zaplanowany jest na godzinę 9:30, drugi rozpocznie się o 13:00. Z numerem pierwszym pojedzie Kanadyjka Mikaela Tommy. Dwie zawodniczki spośród uczestniczek kwalifikacji w tym sezonie punktowały w PŚ w slalomie. Są to Białorusinka Maria Szkanowa i Amerykanka Megan McJames. Obie znalazły się w najlepszej 30 PŚ w Zagrzebiu. McJames zajęła tam 20. miejsce, a Szkanowa 23.

Lista startowa kwalifikacji

Zapowiedź MŚ w narciarstwie alpejskim – Sankt Moritz 2017 (Program mistrzostw świata)

Wszystkie nasze informacje na temat MŚ w narciarstwie alpejskim w Sankt Moritz znajdziecie TUTAJ

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.