Alpejskie MŚ w Sankt Moritz: Pierwszy trening zjazdu mężczyzn – druga próba (lista startowa)

fot. Méribel Tourisme / CC BY ND

fot. Méribel Tourisme / CC BY ND
fot. Méribel Tourisme / CC BY ND

W dniu, w którym panie będą walczyć w Sankt Moritz o medale w supergigancie, panowie przystąpią do treningu zjazdu. W związku z odwołaniem poniedziałkowego treningu, będzie to dla nich pierwszy w tym roku test na tej trasie (poza reprezentantami gospodarzy, którzy na pewno mieli już okazję po niej jeździć). 

Wtorkowy trening zjazdu mężczyzn powinien rozpocząć się o godzinie 9:30, czyli przed supergigantem kobiet, a nie jak pierwotnie planowano o 14:00. Będzie to pierwszy z dwóch treningów przed zawodami w zjeździe, które zaplanowane są na najbliższą sobotę, ale odbędzie się później jeszcze jeden trening zjazdu dzień przed kombinacją, czyli w niedzielę. Lista startowa jest nieco zmieniona w stosunku do tej, która miała obowiązywać na poniedziałkowym treningu. Jednak niezmiennie z numerem 1. pojedzie Austriak Matthias Mayer. Zawodnicy z czołowej trójki klasyfikacji zjazdu z PŚ pojadą z numerami 13. (Dominik Paris), 15. (Peter Fill) i 17. (Kjetil Jansrud). Z numerem 32. pojawi się na trasie lider klasyfikacji generalnej – Marcel Hirscher, który będzie bronił tytułu mistrza świata w kombinacji. Numer 14. ma natomiast aktualny mistrz świata w zjeździe – Patrick Küng.

Jeśli chodzi o numery startowe Polaków to są takie same jak na liście do treningu z 6. lutego. Maciej Bydliński pojedzie jako 52., Michał Kłusak jako 55., a Paweł Babicki jako 64. zawodnik. Na liście znalazło się 86. alpejczyków. Oczywiście w głównych zawodach będzie ich nieco mniej.

Lista startowa treningu mężczyzn

Prognoza pogody na jutro jest raczej korzystna. Wprawdzie niebo wciąż ma być zachmurzone, ale śnieg jest spodziewany dopiero w późniejszych godzinach, a wiatr ma być o wiele lżejszy niż dziś.

Zapowiedź MŚ w narciarstwie alpejskim – Sankt Moritz 2017 (Program mistrzostw świata)

Wszystkie nasze informacje na temat MŚ w narciarstwie alpejskim w Sankt Moritz znajdziecie TUTAJ

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.