Alpejskie MŚ w Sankt Moritz: Odwołano sobotni trening zjazdu kobiet

Photo credit: RaceOnTheEdge via Foter.com / CC BY-NC-SA

Photo credit: RaceOnTheEdge via Foter.com / CC BY-NC-SA
Photo credit: RaceOnTheEdge via Foter.com / CC BY-NC-SA

W niedzielę poznamy nową mistrzynię świata w zjeździe, dzień wcześniej, w sobotę, panie będą miały jeszcze potrenować na trasie. Jednak trening został odwołany i nie będzie już okazji na oswojenie się z trasą Engiadina przed niedzielną rywalizacją.  

Niestety na pierwszy plan obok triumfu Wendy Holdener w dziejszej kombinacji wysunęła się przykra informacja na temat Lary Gut, która miała być jedną z głównych pretendentek do tytułu mistrzowskiego w zjeździe. Szwajcarka nie wystartuje w zawodach gdyż dziś na treningu przed slalomem do kombinacji zerwała ona więzadła krzyżowe, co kończy jej sezon.

Jutro o godzinie 14:00 zawodniczki miały potrenować na trasie zjazdu, ale dziś wieczorem pojawiła się informacje, że został on odwołany. Ma to związek z prognozami pogody, które są dość niekorzystne. W nocy ma padać śnieg, a na jutro przewidywana jest mgła. Dzisiaj ścigano się na trasie zjazdu w ramach kombinacji, nieco krótszej, bo skróconej o prawie 600 m. Kolejny raz bardzo dobrze pojechała Ilka Štuhec, która jednak była nieco wolniejsza od Sofii Goggii. Zarówno w pierwszym jak i drugim treningu pań Ilka Štuhec miała najlepszy czas, a drugie miejsce zajmowała Szwajcarka Fabienne Suter. Wobec kontuzji Lary Gut, to właśnie Fabienne Suter staje się największą szwajcarską nadzieją na medal w zjeździe, chociaż bardzo dobrze na treningach spisywała się również Jasmine Flury. Choć to tylko treningi, te zawodniczki można śmiało wymieniać je w gronie faworytek do medali. Z udziału w zawodach w zjeździe zrezygnowała już Anna Veith, która postanowiła skupić się na slalomie gigancie.

Źródło: fis-ski.com, skionline.ch

Zapowiedź MŚ w narciarstwie alpejskim – Sankt Moritz 2017 (Program mistrzostw świata)

Wszystkie nasze informacje na temat MŚ w narciarstwie alpejskim w Sankt Moritz znajdziecie TUTAJ

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.