Alpejskie MŚ w Sankt Moritz: Maria Szkanowa najlepsza w kwalifikacjach slalomu, Gąsienica-Daniel nie ukończyła

fot. Alicja Kosman / PZN

fot. Alicja Kosman / PZN
fot. Alicja Kosman / PZN

Białorusinka Maria Szkanowa ponownie wygrała w Zuoz kwalifikacje na MŚ w narciarstwie alpejskim w Sankt Moritz – tym razem była najlepsza w eliminacjach do slalomu. Maryna Gąsienica-Daniel nie ukończyła drugiego przejazdu. 

Szkanowa we wtorek zwyciężyła w kwalifikacjach do giganta, a dziś była pierwsza w kwalifikacjach do sobotniego slalomu kobiet. Drugie miejsce zajęła Kanadyjka Mikaela Tommy (+1,04 sek.), a trzecie Finka Riikka Honkanen (+1,68 sek.). Maryna Gąsienica-Daniel zajmowała 4. miejsce po pierwszym przejeździe, ale drugiego nie ukończyła. Pomimo tego i tak będzie mogła wziąć udział w głównych zawodach w sobotę, ponieważ jest jedyną Polką na tych mistrzostwach. Podobnie było w przypadku slalomu giganta. W kwalifikacjach do giganta Polka również nie ukończyła przejazdu kwalifikacyjnego. Dziś drugiego przejazdu nie ukończyła także liderująca po pierwszym przejeździe Holenderka Adriana Jelinkova, która jednak podobnie jak Maryna Gąsienica-Daniel będzie mogła pojechać w jutrzejszym slalomie. Pierwszy przejazd zupełnie nie wyszedł Amerykance Megan McJames, która zajmowała po nim 41. miejsce ze stratą 9,56 sek. Jednak w drugim miała drugi czas i awansowała na 21. pozycję dzięki czemu wywalczyła kwalifikację.

Szkanowa to mistrzyni Uniwersjady z tego roku. W Ałmatach wywalczyła złoty medal w slalomie, a także srebro w kombinacji i brąz w slalomie gigancie. W tym sezonie udało jej się również zapunktować w PŚ. W Zagrzebiu zajęła 23. miejsce.

Wyniki po 1. przejeździe

Wyniki po 2. przejeździe

Slalom kobiet w sobotę rozpocznie się o godzinie 9:45. Drugi przejazd wystartuje o 13:00.

Zapowiedź MŚ w narciarstwie alpejskim – Sankt Moritz 2017 (Program mistrzostw świata)

Wszystkie nasze informacje na temat MŚ w narciarstwie alpejskim w Sankt Moritz znajdziecie TUTAJ

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.