Alpejskie MŚ w Sankt Moritz: Kwalifikacje slalomu giganta kobiet - Maria Szkanowa triumfuje, Gąsienica-Daniel nie ukończyła

15:19, 13.02.2017 Marek Cielec Aktualizacja: 18:35, 15.02.2017

Dziś w Zuoz odbyły się kwalifikacje do zawodów kobiet w slalomie gigancie na MŚ w Sankt Moritz. Pierwsze miejsce zajęła Białorusinka Maria Szkanowa. Maryna Gąsienica-Daniel nie ukończyła pierwszego przejazdu.

Bezpośrednio z kwalifikacji awans do zawodów głównych uzyskuje 25 najlepszych zawodniczek. Tą, która pokonała trasę slalomu najszybciej w dwóch przejazdach była urodzona w Rosji, a reprezentująca Białoruś Maria Szkanowa. Drugie miejsce zajęła Łotyszka Lelde Gasuna (+0,10 sek.). Trzecia była doświadczona Amerykanka jeżdżąca jako Meksykanka - Sarah Schleper (+0,34 sek.). Wyniki są raczej spodziewane, gdyż Szkanowa i Gasuna to jedyne zawodniczki startujące w kwalifikacjach, które mają na swoim koncie punkty PŚ w sezonie 2016/2017 (aczkolwiek nie w gigancie tylko w slalomie), natomiast Schleper dawniej z powodzeniem rywalizowała w PŚ zajmując wysokie miejsca. Jedną niemiłą niespodzianką jest wypadnięcie z trasy w pierwszym przejeździe Maryny Gąsienicy-Daniel. Czwarte miejsce zajęła dziś Chorwatka Lana Zbašnik, piąte Finka Nea Luukko, szóste Ida Štimac, siódme  Eliza Grigg z Nowej Zelandii, ósme Czeszka Ester Ledecka, dziewiąte Islandka Freydis Halla Einarsdottir, a dziesiąte Rosjanka Aleksandra Prokopijewa.

Wyniki po 1. przejeździe

Wyniki po po 2. przejeździe

Zapewniony występ w czwartkowym slalomie gigancie w Sankt Moritz miało 50 zawodniczek. Dołączy do nich 25 najlepszych z dzisiejszych kwalifikacji oraz dodatkowo 25 alpejek, z 25 najwyżej sklasyfikowanych krajów, które nie mają jeszcze swojej reprezentantki pośród 75 zakwalifikowanych. Warunkiem jest jednak uczestnictwo w kwalifikacjach. Dzięki tej zasadzie również Maryna Gąsienica-Daniel będzie mogła wziąć udział w zawodach.

Zapowiedź slalomu giganta kobiet (lista startowa)

Zapowiedź MŚ w narciarstwie alpejskim - Sankt Moritz 2017 (Program mistrzostw świata)

Wszystkie nasze informacje na temat MŚ w narciarstwie alpejskim w Sankt Moritz znajdziecie TUTAJ