Alpejskie MŚ w Sankt Moritz: Kriechmayr najlepszy w przerwanym drugim treningu zjazdu

16:36, 09.02.2017 Marek Cielec Aktualizacja: 15:19, 14.02.2017

Zaledwie 30. zawodników zdołało dziś przejechać treningowo trasę zjazdu w Sankt Moritz. Niestety drugi trening zjazdu mężczyzn na Mistrzostwach Świata został przerwany przez gęstą mgłę, Najszybszy spośród tych, którzy zdążyli wystartować był Vincent Kriechmayr.

Kriechmayr musi walczyć o miejsce w składzie na zjazd z Matthiasem Mayerem i Romedem Baumanem, bowiem Austria ma tylko 4 miejsca na te zawody, a chętnych jest pięciu. Pewny udział mają już Max Franz i Hannes Reichelt, natomiast wymieniona wcześniej trójka rywalizuje o pozostałe dwa miejsce. Dziś każdy z nich spisał się bardzo dobrze, bo Kriechmayr był pierwszy na treningu, Mayer zajął 3. miejsce (+1,34 sek.), a Baumann 5. (+1,60 sek.). Kolejny bardzo dobry występ zanotował Beat Feuz, który uplasował się na drugim miejscu (+1,30 sek.). Kriechmayr zdecydowanie zdystansował dziś wszystkich pozostałych narciarzy i może to być ważny argument przemawiający za nim przy wyborze zawodników do austriackiej drużyny na zjazd. Wysoko uplasował się również nowy mistrz świata w supergigancie - Erik Guay, który zajął 4. miejsce (+1,41 sek.).

Lider klasyfikacji zjazdu, Peter Fill był 13., Kjetil Jansrud, który zajmuje w rankingu 2. miejsce został sklasyfikowany na 7. miejscu, a Dominik Paris na 26. Polacy - Michał Kłusak i Maciej Bydliński niestety nie dostali dziś szansy na pokazanie się w treningu.

Choć nie ma jeszcze oficjalnej informacji, to prawdopodobnie jutro zostanie podjęta próba przeprowadzenia treningu mężczyzn. Na razie w programie na piątek jest jedynie kombinacja kobiet. O wszelkich zmianach będziemy starali się informować na bieżąco.

Zapowiedź MŚ w narciarstwie alpejskim - Sankt Moritz 2017 (Program mistrzostw świata)

Wszystkie nasze informacje na temat MŚ w narciarstwie alpejskim w Sankt Moritz znajdziecie TUTAJ