Alpejskie MŚ w Sankt Moritz: Jutro ceremonia otwarcia i pierwsze treningi zjazdu (lista startowa)

fot. Elliott Brown / CC BY SA

fot. Elliott Brown / CC BY SA
fot. Elliott Brown / CC BY SA

Choć pierwsze medale na MŚ w narciarstwie alpejskim w Sankt Moritz zostaną przyznane dopiero we wtorek, to już jutro alpejczycy będą mieli okazję przetestować trasę zjazdu, na której przyjdzie im później rywalizować w głównych zawodach. 

Zapoznanie się z trasą w ośrodku narciarskim Corviglia będzie niezwykle ważne przed weekendowymi zjazdami oraz kombinacją, w której panie będą rywalizować w piątek. Trening kobiet rozpocznie się o godzinie 10:30, natomiast panowie rozpoczną przejazdy testowe o 12:30. W treningach może wziąć udział więcej zawodników niż w zawodach. Każdy kraj ma możliwość wystawienia do w zawodach 4 zawodników (+ Mistrz Świata), ale w treningach istnieje możliwość startu większej ilości z czego z pewnością skorzystają silniejsze reprezentacje, w tym Szwajcarzy, którzy dopiero po jazdach próbnych wybiorą piątkę do walki o medale w kombinacji i zjeździe, a także Austriacy. W zjeździe będzie mogło wziąć udział 5 Szwajcarów, gdyż mają w składzie mistrza świata w tej konkurencji, Patricka Künga, natomiast Austriacy mogą liczyć na 5 alpejczyków w kombinacji, której częścią jest zjazd.

Lista startowa treningu kobiet

Lista startowa treningu mężczyzn

W treningu kobiet weźmie udział Maryna Gąsienica-Daniel (numer 55.), a w treningu mężczyzn zaprezentuje się trójka Polaków: Maciej Bydliński (numer 52.), Michał Kłusak (numer 55.) i Paweł Babicki (numer 64.). W sumie na trasie zjazdu w Sankt Moritz zaprezentują się jutro 63 zawodniczki i 86 zawodników.

Wieczorem, o godzinie 18:00 w Kulm Park odbędzie się ceremonia otwarcia Mistrzostw Świata, natomiast pierwsze zawody, za które zostaną przyznane medale będą mieć miejsce we wtorek. W supergigancie o tytuł mistrzowski rywalizować będą panie.

Zapowiedź MŚ w narciarstwie alpejskim – Sankt Moritz 2017 (Program mistrzostw świata)

Wszystkie nasze informacje na temat MŚ w narciarstwie alpejskim w Sankt Moritz znajdziecie TUTAJ

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.