Alpejskie MŚ w Sankt Moritz: Hintermann najszybszy w treningu zjazdu przed kombinacją

fot. Piero Annoni - Fotografo / CC BY ND

fot. Piero Annoni - Fotografo / CC BY ND
fot. Piero Annoni – Fotografo / CC BY ND

Szwajcar Niels Hintermann był najszybszym zawodnikiem w dzisiejszym treningu zjazdu przed jutrzejszą kombinacją. W treningu wzięło udział kilkunastu zawodników, którzy nie startowali w zawodach w zjeździe. 

Pierwotnie nie planowano na niedzielę zawodów w zjeździe, ale w związku z ich odwołaniem w sobotę, postanowiono walkę o medale w zjeździe przenieść na niedzielę. W tym dniu miał za to odbyć się trening zjazdu przed poniedziałkową kombinacją. Trening również się odbył, ale uczestniczyli w nim tylko Ci alpejczycy, którzy nie rywalizowali w zawodach o mistrzostwo świata w zjeździe, m.in. obrońca tytułu w kombinacji – Marcel Hirscher.

Najlepszy czas uzyskał Niels Hintermann, który przegrał walkę o miejsce w składzie Szwajcarii na zjazd z Nilsem Mani, ale będzie miał okazję aby wziąć udział w zmaganiach w kombinacji. Drugi wynik miał Frederic Berthold, ale Austriak ominął bramkę. Stracił on do Hintermanna 0,95 sek. Trzeci był kolejny z Austriaków Romed Baumann (+1,00 sek.). Czwarty rezultat uzyskał Luca Aerni (+1,35 sek.), a piąty Brennan Rubie (+1,39 sek.). Dopiero 10. miejsce zajął Marcel Hirscher (+2,49 sek.). W treningu nie wzięli udziału m.in. Victor Muffat-Jeandet i Justin Murisier.

Pełne wyniki treningu

Zapowiedź MŚ w narciarstwie alpejskim – Sankt Moritz 2017 (Program mistrzostw świata)

Wszystkie nasze informacje na temat MŚ w narciarstwie alpejskim w Sankt Moritz znajdziecie TUTAJ

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.