Alpejskie MŚ w Sankt Moritz: Guay ze złotem w super G

14:48, 08.02.2017 Mateusz Król Aktualizacja: 15:19, 14.02.2017

Złotym medalistą Mistrzostw Świata w supergigancie został Erik Guay z Kanady. Jego rodak, Manuel Osborne-Paradis zajął trzecie miejsce. Srebrny medal powędrował w ręce lidera klasyfikacji generalnej super-G Kjetila Jansruda.

Na trasie najlepszy był Erik Guay, który na metę dojechał w czasie 1:25,38. O 0,45 sekundy wolniejszy był Kjetil Jansrud, który zajął drugie miejsce. Trzecią pozycję zajął rodak Guaya, Manuel Osborne-Paradis, który do triumfatora stracił 0,51 sek. 0,03 sekundy za podium na metę dojechał Aleksander Aamodt Kilde z Norwegii. Na piątej pozycji sklasyfikowany został Vincent Kriechmayr, który do Guaya stracił 0,88 sek. Szóste miejsce zajął Alexis Pinturault, tracąc do triumfatora 0,90 sekundy, 7 setnych sekundy wolniejszy okazał się być siódmy, Andreas Sander. Na ósmą pozycję na metę dojechał Carlo Janka, ze startą 0,99 sek. Zaskoczeniem była dopiero dziewiąta pozycja wicelidera klasyfikacji generalnej w super-G, Dominika Paris, który stracił ponad sekundę do Erika Guaya. Czołową dziesiątkę zamknął Hannes Reichelt, który dwa lata temu zdobył w tej konkurencji złoty medal, stracił on do nowego Mistrza Świata 1,09 sek.

Lider klasyfikacji generalnej, Marcel Hirscher był dopiero 21. z ponad dwoma sekundami straty. Maciej Bydliński zajął miejsce 37 ze stratą 4,45, natomiast 0,36 sekundy za nim na metę dojechał Michał Kłusak, który zajął pozycję 38. Przejazdu nie ukończyło 21 zawodników w tym Bostjan Kline, Matthias Mayer oraz Dustin Cook.

Zapowiedź MŚ w narciarstwie alpejskim - Sankt Moritz 2017 (Program mistrzostw świata)

Wszystkie nasze informacje na temat MŚ w narciarstwie alpejskim w Sankt Moritz znajdziecie TUTAJ