Alpejskie MŚ w Sankt Moritz: Czwartek dniem na treningi zjazdu (lista startowa)

fot. Georges Ménager / CC BY NC ND

fot. Georges Ménager / CC BY NC ND
fot. Georges Ménager / CC BY NC ND

Czwartek, 8. lutego będzie na Mistrzostwach Świata w Sankt Moritz dniem przerwy w rozdawaniu medali. Nie będzie to jednak dzień wolny dla zawodników i zawodniczek, którzy wezmą udział w drugich treningach zjazdu. 

Dla pań czwartkowy trening będzie ostatnim przed zawodami w kombinacji alpejskiej, w której rywalizować będą w piątek. Natomiast panowie będą mieć ostatnią okazję do sprawdzenia się na trasie przed walką o medale w zjeździe w sobotę. W pierwszych treningach bardzo dobrze radzili sobie zawodnicy ze Szwajcarii. Zarówno w jazdach testowych kobiet jak i mężczyzn w czołowej dziesiątce znalazła się czwórka alpejek/alpejczyków z tego kraju. Nic dziwnego, bowiem jadą u siebie i z trasą powinny być zapoznani lepiej niż reszta świata. Jednak z każdym kolejnym treningiem członkowie innych reprezentacji powinni czuć się na trasach w Sankt Moritz coraz lepiej.

Niestety już pierwsze treningi nie były całkiem szczęśliwe, bowiem kontuzji doznali w ich trakcie Kazach Martin Huber i Austriaczka Mirjam Puchner i zostali zabrani z trasy helikopterem. Również w dzisiejszym supergigancie było kilka niebezpiecznych wypadków. Oby to były ostatnie przypadki poważnych urazów w trakcie MŚ w Sankt Moritz.

Trening kobiet zaplanowany jest na godzinę 10:30, a jazda mężczyzn na godzinę 12:30. Tak jak w poprzednich dniach w Sankt Moritz wystartują Maryna Gąsienica-Daniel z numerem 55., Michał Kłusak z numerem 52. i Maciej Bydliński z 55.

Lista startowa 2. treningu kobiet

Lista startowa 2. treningu mężczyzn

Zapowiedź MŚ w narciarstwie alpejskim – Sankt Moritz 2017 (Program mistrzostw świata)

Wszystkie nasze informacje na temat MŚ w narciarstwie alpejskim w Sankt Moritz znajdziecie TUTAJ

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.