Alpejskie MŚ w Davos: Kajsa Vickhoff Lie Mistrzynią Świata w zjeździe

0

fot. skiforbundet.no

fot. skiforbundet.no

Dobiegły końca mistrzostwa świata juniorów w narciarstwie alpejskim rozgrywane w szwajcarskim Davos. W ostatnim dniu zmagań o medale narciarki rywalizowały w zjeździe. Złoty medal wywalczyła Norweżka Kajsa Vickhoff Lie, srebrny Szwajcarka Juliana Suter, a brązowy Rosjanka Iulija Pleshkova. Reprezentantki Polski nie startowały.

Od 30 stycznia do dziś (8 lutego) w szwajcarskim Davos odbywały się mistrzostwa świata juniorów w narciarstwie alpejskim. Ostatni dzień rywalizacji przyniósł zmagania młodych alpejek w zjeździe. Rywalizacja rozpoczęła się punktualnie o godz. 11:30. Na starcie pojawiły się 34. narciarki, wśród nich nie było żadnej z reprezentantki Polski. Jak zawsze, zjazd na mistrzostwach świata juniorów składa się z dwóch przejazdów.

Mistrzostwo świata w zjeździe wywalczyła reprezentantka Norwegii Kajsa Vickhoff Lie, której suma obu przejazdów wyniosła 1:10,10 sek. Dla 20-latki jest to już trzeci medal na tych mistrzostwach, w tym drugi złoty. Wcześniej złoto wywalczyła w supergigancie oraz srebro w konkurencji drużynowej. Zwycięstwo w dzisiejszej rywalizacji nie powinno być wielkim zdziwieniem, gdyż Lie ostatnie dwa treningi zjazdowe pokonała najszybciej z całej stawki, a w pierwszym była czwarta. Wicemistrzynią w zjeździe została reprezentantka gospodarzy Juliana Suter, która była gorsza zaledwie o 0,28 sek. Brązowy medal przypadł Rosjance Iuliji Pleshkovej, która straciła 0,55 sek. do triumfatorki.

Tuż za podium sklasyfikowane ex aequo zostały Norweżka Marte Berg Edseth oraz Austriaczka Julia Scheib (+0,63 sek.). Szóstą pozycję zajęła kolejna z reprezentantek gospodarzy Noemie Kolly (+0,66 sek.), a siódma była Amerykanka A J Hurt (+0,72 sek.). Ósmą lokatę zajęła Włoszka Teresa Runggaldier (+0,75 sek.). Dziewiąta była reprezentantka Norwegii Marte Monsen (+0,81 sek.), a czołową dziesiątkę zamknęła Włoszka Nadia Delago (+0,86 sek.).

Pełne wyniki

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.