Alpejskie MŚ w Cortinie d’Ampezzo 2021. Znamy skład amerykańskiej kadry

fot. Are2019.com

W dniach 8-21 lutego odbędą się Mistrzostwa Świata w narciarstwie alpejskim we włoskiej miejscowości Cortina d’Ampezzo. Amerykański Związek Narciarski opublikował skład kadry na imprezę najwyższej rangi.

fot. Are2019.com

Oprócz niekwestionowanej liderki zespołu Mikaeli Shiffrin (100-krotnie stającej na podium zawodów Pucharu Świata), nominacje na zawody otrzymało 20 innych narciarzy, w tym: 10 kobiet i 10 mężczyzn.

Shiffrin 2 lata wcześniej zdobyła złoty medal w supergigancie i brązowy w slalomie gigancie. W tym roku największe szansę należy jej dawać w slalomie. W konkurencjach szybkościowych o podium walczyć będzie Breezy Johnson (4-krotnie na podium w sezonie 2020/21).

Liderem męskiej części reprezentacji będą: Ted Ligety (5-krotny mistrz świata) i Travis Ganong (wicemistrz zjazdu z 2015 roku). Niestety w Cortina d’Ampezzo nie zobaczymy gigancisty Tommy Forda, który musiał poddać się operacji kolana i ręki. Bardzo prawdopodobna jest również nieobecność Ryana Cochran-Siegle, wciąż odczuwającego skutki upadku podczas zjazdu w Kitzbühel.

Na włoskiej ziemi zobaczymy natomiast wielu Amerykanów, którzy po raz pierwszy pojawią się na Mistrzostwach Świata. Czy będą w stanie zaprezentować się równie dobrze jak ich bardziej doświadczeni rodacy? Przekonamy się już niedługo.

SKŁAD AMERYKAŃSKIEJ KADRY

Kobiety: Mikaela Shiffrin, Breezy Johnson, Jacqueline Wiles, Nina O’Brien, Laurenne Ross, Paula Moltzan, Isabelle Wright, AJ Hurt, Katie Hensien, Kelly Cashman.

Mężczyźni: Bryce Bennett, Ryan Cochran-Siegle, Tommy Ford, Travis Ganong, Jared Goldberg, Alex Leever, Ted Ligety, River Radamus, Ben Ritchie, Jett Seymour, Luke Winters.

Źródło: Skiracing.com