Alpejskie MŚ w Åre: W poniedziałek trening zjazdu kobiet i ceremonia otwarcia (lista startowa)

fot. Fabiano Crisma

fot. Fabiano Crisma

Mistrzostwa Świata w narciarstwie alpejskim Åre 2019 czas zacząć. Jeszcze przed oficjalną ceremonią otwarcia mistrzostw, która odbędzie się w poniedziałek wieczorem, przeprowadzony zostanie pierwszy trening zjazdu kobiet. Panie, które w ten weekend startowały w PŚ w Mariborze, a zamierzają brać udział w zjeździe czy kombinacji musiały szybko przemieścić się do Szwecji, aby zdążyć na jutrzejszy trening.

Część zawodniczek: Mikaela Shiffrin, Federica Brignone, Wendy Holdener i Ilka Štuhec do Åre mogła dostać się bezproblemowo ze Słowenii, dzięki prywatnemu lotowi czarterowemu zorganizowanemu właśnie przez Ilkę Štuhec. Nie wiadomo czy panie ustaliły już między sobą, która weźmie złoty medal za konkretną konkurencję. Nawet jeśli, to z pewnością inne zawodniczki nie będą chciały oddać medali tak łatwo. Wszystkie cztery wymienione panie wezmą udział w jutrzejszym treningu zjazdu, niekoniecznie z myślą o samym zjeździe. gdyż niektóre z nich pojawią się raczej tylko w zjeździe do kombinacji. Sam zjazd jest z pewnością głównym celem Štuhec, która będzie bronić tytułu mistrzowskiego.

Pierwszy trening zjazdu kobiet w Are rozpocznie się o godzinie 12:30. Otworzy go Lindsey Vonn. Z numerem 49 pojedzie Maryna Gąsienica Daniel. Po treningu, o godzinie 18:30 odbędzie się ceremonia otwarcia mistrzostw.

Lista startowa 1. treningu zjazdu kobiet

Źródło: własne

Wszystkie nasze informacje (wyniki, zapowiedzi, ciekawostki, wypowiedzi zawodników) na temat MŚ w narciarstwie alpejskim w  Åre znajdziecie TUTAJ.

Polecamy także:

Terminarz i wyniki Mistrzostw Świata w narciarstwie alpejskim Åre 2019

Zapowiedź Mistrzostw Świata w narciarstwie alpejskim Åre 2019

Składy reprezentacji narodowych na MŚ w Åre

Kontuzjowani zawodnicy – ich zabraknie w Åre

Najlepsze polskie występy w historii alpejskich MŚ

Migawki z historii alpejskich MŚ

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.