Alpejskie MŚ w Åre: Trzeci trening zjazdu dla Stephanie Venier

11:28, 07.02.2019 Patrycja Korczewska Aktualizacja: 12:57, 07.02.2019

Stefan Brending (2eight)

Za narciarkami trzeci z czterech treningów zjazdu zaplanowanych na tegorocznych mistrzostwach świata w Åre. Był to również ostatni trening przed piątkową kombinacją. Dziś na trasie WC Strecke najszybsza była Stephanie Venier. Maryna Gąsienica-Daniel sklasyfikowana została na 42. pozycji.

Z powodu silnych wiatrów start dzisiejszego treningu został obniżony do miejsca, w którym rozpoczynał się supergigant. Na trasę WC Strecke pod nieobecność Ramony Siebenhofer w dzisiejszym treningu, jako pierwsza wystartowała Federica Brignone, która na mecie zameldowała się z czasem 1:04,38. Na treningu nie pojawiły się również Lindsey Vonn i Laurenne Ross, które jeszcze regenerują siły po upadkach we wtorkowym supergigancie, Viktoria Rebenburg i Christina Ager.

W dzisiejszym treningu najszybsza była Stephanie Venier, która na mecie zameldowała się z czasem 1:02,66.  Jednak zaznaczyć należy, iż Austriaczka ominęła jedną z bramek rozstawionych na trasie i w zawodach byłaby zdyskwalifikowana. Zaledwie o 0,09 sek. wolniej pojechała Wendy Holdener, która została sklasyfikowana na drugiej pozycji. Trzeci czas uzyskały Tamara Tippler i Ricarda Haaser, tracąc 0,19 sek. do Venier. Czwartą lokatę uzyskała Ester Ledecka (+0,20 sek.), szósta była Corinne Suter (+0,23 sek.), a siódma Joana Haehlen (+0,36 sek.). Ósmy czas uzyskały Lara Gut-Behrami oraz Michaela Wenig (+0,37 sek.), natomiast czołową dziesiątkę dzisiejszego treningu zamknęła Nicole Schmidhofer (+0,43 sek.).

Maryna Gąsienica-Daniel została sklasyfikowana na 43. pozycji, tracąc 2,81 sek. do Venier.

Jutro w Åre rozdane zostaną kolejne medale, mianowicie panie staną na starcie kombinacji alpejskiej, która rozpocznie się o 11:00.

Pełne wyniki 3. treningu

Źródło: Informacje własne

Wszystkie nasze informacje (wyniki, zapowiedzi, ciekawostki, wypowiedzi zawodników) na temat MŚ w narciarstwie alpejskim w  Åre znajdziecie TUTAJ.