Alpejskie MŚ w Åre: Tamara Tippler najszybsza na pierwszym treningu zjazdu

14:49, 04.02.2019 Jagoda Brzozowska Aktualizacja: 16:16, 04.02.2019

W poniedziałkowe wczesne przedpołudnie miał miejsce pierwszy trening zjazdu pań w ramach alpejskich mistrzostw świata w Åre. Na mecie z najlepszym czasem zameldowała się Tamara Tippler.

Austriaczka trasę pokonała w dokładnie 1:29,95 sek. i o 0,38 sek. wyprzedziła drugą Corinne Suter. Trzecie miejsce zajęła Norweżka Kajsa Vickhoff Lie (+0,44). Na kolejnych lokatach uplasowały się Austriaczki: czwarta była Nicole Schmidhofer (+0,80), piąta Stephanie Venier (+1,03), a szósta Ramona Siebenhofer (+1,07). Siódmy najlepszy czas wywalczyła Michaela Wenig (+1,10), a zaledwie 0,01 sek. gorsza od Niemki okazała się Ricarda Haaser (+1,11) z Austrii. Czołową dziesiątkę zamknęły reprezentantki Niemiec: dziewiąta Kira Weidle (+1,29) oraz dziesiąta Viktoria Rebensburg (+1,35). Lindsey Vonn (+1,44), która jechała z pierwszym numerem startowym zanotowała jedenasty rezultat ex aequo ze Szwedką Lin Ivarsson. Dalsze pozycje zajęły między innymi trzynasta Lara Gut-Behrami (+1,46), czternasta była Ilka Stuhec (+1,50), a Sofia Goggia (+1,77) dwudziesta. Maryna Gąsienica-Daniel nie wzięła udziału.

Kolejny trening pań odbędzie się w środę o 10:30.

Wyniki treningu

Wszystkie nasze informacje (wyniki, zapowiedzi, ciekawostki, wypowiedzi zawodników) na temat MŚ w narciarstwie alpejskim w  Åre znajdziecie TUTAJ.