Alpejskie MŚ w Åre: Matthias Mayer najlepszy w drugim treningu zjazdu

fot. Rosmarie Knutti © / rk-photography.ch

fot. Rosmarie Knutti © / rk-photography.ch

Za nami teoretycznie drugi, a praktycznie pierwszy trening zjazdu mężczyzn w Åre. Wtorkową próbę bowiem odwołano. Dzisiaj najszybszy okazał się Matthias Mayer, który wyprzedził swojego rodaka Hannes Reichelta oraz Norwega Aleksandra Kildego. 

Mężczyźni testowali dzisiaj testowali dzisiaj trasę zjazdu w Åre. Tak naprawdę była to pierwsza taka okazja, bowiem pierwszy trening został odwołany. Podczas dzisiejszego najlepszy okazał się Matthias Mayer. Austriak pokonał trasę w czasie 1:18,85 sek. Na drugim miejscu uplasował się jego rodak Hannes Reichelt ze stratą wynoszącą dokładnie 0,28 sek. Temu zawodnikowi obok nazwiska na liście wyników postawiono małą gwiazdkę, która oznacza, że pominął jedną bramkę. W zawodach zostałby zatem dyskwalifikowany. Czołową trójkę zamknął Aleksander Kilde z Norwegii. Jemu zmierzono czas groszy o dwie setne sekundy od Hannesa. Na czwartej i piątek lokacie znaleźli się kolejny Norwegowie. Kjetil Jansrud stracił do Mayera 0,47 sek., a Aksel Lund Svindal 0,55 sek. Najlepszą szóstkę uzupełnił Beat Feuz (+0,58 sek.).

Pełne wyniki

Wszystkie nasze informacje (wyniki, zapowiedzi, ciekawostki, wypowiedzi zawodników) na temat MŚ w narciarstwie alpejskim w  Åre znajdziecie TUTAJ.

Polecamy także:

Terminarz i wyniki Mistrzostw Świata w narciarstwie alpejskim Åre 2019

Zapowiedź Mistrzostw Świata w narciarstwie alpejskim Åre 2019

Składy reprezentacji narodowych na MŚ w Åre

Kontuzjowani zawodnicy – ich zabraknie w Åre

Najlepsze polskie występy w historii alpejskich MŚ

Migawki z historii alpejskich MŚ

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.