Alpejskie MŚ w Åre: Koniec sezonu dla Valerie Grenier po upadku na treningu

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

Kanadyjska alpejka Valerie Grenier po zaledwie jednym występie zakończyła swój udział na Mistrzostwach Świata w narciarstwie alpejskim w Åre. Powodem jest kontuzja, której Grenier doznała na drugim treningu zjazdu w środę. Kanadyjka nie będzie mogła startować już do końca sezonu. 

Dla Grenier trwający sezon jest najlepszym w karierze. Dwukrotnie udało jej się uplasować w czołowej dziesiątce zawodów Pucharu Świata. W Lake Louise była piąta w super G, a całkiem niedawno w Cortinie d’Ampezzo była czwarta w tej samej konkurencji. Również na otwarciu sezonu w Soelden Grenier spisała się zaskakująco dobrze, zajmując jedenaste miejsce w gigancie. Na Mistrzostwach Świata w Åre Grenier startowała już w supergigancie, w którym zajęła 19. pozycję. Przygotowywała się do kolejnych konkurencji, biorąc także udział w treningach zjazdu. Niestety na drugim treningu upadła, doznając poważnej kontuzji. Kanadyjska zawodniczka została przetransportowana do szpitala w Östersund, gdzie przeprowadzone badanie wykazało złamanie kości piszczelowej i kostki w prawej nodze. Oznacza to dla niej koniec sezonu. Grenier przeszła już operację w Szwecji i czeka ją teraz rehabilitacja.

Źródło: fantaski.it

Wszystkie nasze informacje (wyniki, zapowiedzi, ciekawostki, wypowiedzi zawodników) na temat MŚ w narciarstwie alpejskim w  Åre znajdziecie TUTAJ.

Polecamy także:

Terminarz i wyniki Mistrzostw Świata w narciarstwie alpejskim Åre 2019

Zapowiedź Mistrzostw Świata w narciarstwie alpejskim Åre 2019

Składy reprezentacji narodowych na MŚ w Åre

Kontuzjowani zawodnicy – ich zabraknie w Åre

Najlepsze polskie występy w historii alpejskich MŚ

Migawki z historii alpejskich MŚ

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.