Alpejskie MŚ w Åre: Jasmine Flury najszybsza w drugim treningu zjazdu

11:50, 06.02.2019 Patrycja Korczewska Aktualizacja: 15:35, 06.02.2019

Za nami drugi trening zjazdu pań na alpejskich Mistrzostwach Świata w szwedzkim Åre. Najszybsza okazała się być Jasmine Flury, która trasę WM Strecke pokonała w czasie 1:14,13. Maryna Gąsienica-Daniel uzyskała 39. czas.

Równo o 10:30, bez żadnych przeszkód rozpoczął się drugi trening zjazdu w szwedzkim Åre. Na starcie nie pojawiły się Amerykanki Laurenne Ross, Alice Merryweather, Mikaela Shiffrin oraz Lindsey Vonn, która we wtorek miała niebezpieczny upadek na trasie supergiganta.

Z numerem drugim, pod nieobecność Vonn, drugi trening na mistrzostwach świata w Åre otworzyła Nadia Fanchini, piąta zawodniczka wczorajszego supergiganta. Włoszka trasę WM Strecke pokonała w czasie 1:15,07, co dało jej szóstą lokatę.

W treningu najszybsza okazała się być Jasmine Flury, której przejechanie trasy zajęło 1:14,13, jednakże Szwajcarka ominęła jedną bramkę. O 0,44 sek. wolniejsza była Lara Gut-Behrami, która uzyskała drugi czas. Na trzeciej lokacie sklasyfikowana została Kajsa Vickhoff Lie (+0,66 sek.), która również ominęła jedną z bramek na trasie. Za czołową trójką uplasowały się Joana Haehlen (+0,72 sek.), Sofia Goggia (+0,74 sek.) oraz wspomniana wcześniej Nadia Fanchini (+0,94 sek.). Siódmy czas treningu uzyskała brązowa medalistka w supergigancie Corinne Suter (+0,97 sek.), ósma była Ilka Stuhec (+1,06 sek.), a dziewiąte miejsce ex eaquo zajęły Nicole Schmidhofer i Ramona Siebenhofer (+1,10 sek.).

Z numerem 48. na trasie treningu pojawiła się jedyna reprezentantka Polski startująca na tych mistrzostwach, Maryna Gąsienica-Daniel, która do Flury na mecie straciła 3,75 sek. i sklasyfikowana została na 39. pozycji.

Pełne wyniki 2. treningu

Źródło: Informacje własne

Wszystkie nasze informacje (wyniki, zapowiedzi, ciekawostki, wypowiedzi zawodników) na temat MŚ w narciarstwie alpejskim w  Åre znajdziecie TUTAJ.