Alpejskie MŚ w Åre: Czwartek dniem treningów zjazdu kobiet i mężczyzn (listy startowe)

fot. Swiss Ski

fot. Swiss Ski

Dzień czwarty alpejskich Mistrzostw Świata w Åre będzie wprawdzie dniem przerwy od rywalizacji o medale, jednak dla wielu zawodników nie ma mowy o wielkim rozluźnieniu i lenistwie. Przeprowadzone zostaną bowiem kolejne treningu zjazdu kobiet i mężczyzn.

Dla pań, przeprowadzony w czwartek, 7 lutego, trening zjazdu będzie już trzecim w tym tygodniu mierzonym sprawdzianem na trasie, na której w piątek powalczą w pierwszym przejeździe zawodów o mistrzostwo świata w kombinacji, a w w niedzielę o mistrzostwo w zjeździe. Na obu pierwszych treningach najlepsze były Szwajcarki. Na pierwszym najlepszy czas uzyskała Corinne Suter, natomiast na drugim najlepszy wynik zmierzono Jasmine Flury, jednak ta zawodniczka ominęła bramkę, więc w praktyce za przejazd numer jeden należałoby uznać ten w wykonaniu Lary Gut, która błędu oznaczającego potencjalną dyskwalifikację nie popełniła. Wiadomo już, że i w kombinacji i zjeździe nie wystartuje Mikaela Shiffrin, zatem nie będzie ona również obecna na treningu zjazdu w czwartek. Lista startowa do treningu kobiet uszczupliła się o 3 zawodniczki w stosunku do listy startowej drugiego treningu. Nie pojawią się na pewno Mikaela Shiffrin, Elvedina Muzaferija i Valerie Grenier, która doznała kontuzji na treningu w środę. Z numerem 46. na treningu wystąpi Maryna Gąsienica-Daniel, jako pierwsza o godzinie 10:30 pojedzie Ramona Siebenhofer.

Dopiero po raz pierwszy podczas tych mistrzostw swoją trasę zjazdu przetestują panowie. Odwołany został bowiem pierwszy, wtorkowy trening, na który nie mogło dotrzeć wielu zawodników z powodu problemów transportowo-logistycznych. Oczywiście dolna część trasy zjazdu przebiega w tym samym miejscu co trasa super G, w którym panowie rywalizowali dzisiaj, jednak to tylko część, a na dodatek ustawienie bramek będzie także inne, dostosowane do specyfiki zjazdu. Na liście startowej drugiego (a w praktyce pierwszego) treningu zjazdu mężczyzn jest 85 zawodników. Nie ma wśród nich żadnego Polaka, w związku z tym, że Polski Związek Narciarski postanowił nie delegować do Åre żadnego z polskich alpejczyków. Z numerem 1 wystartuje Amerykanin Bryce Benett. Trening mężczyzn rozpocznie się o godzinie 12:30.

Lista startowa 3. treningu zjazdu kobiet

Lista startowa 2. treningu zjazdu mężczyzn

Źródło: własne

Wszystkie nasze informacje (wyniki, zapowiedzi, ciekawostki, wypowiedzi zawodników) na temat MŚ w narciarstwie alpejskim w Åre znajdziecie TUTAJ.

Polecamy także:

Terminarz i wyniki Mistrzostw Świata w narciarstwie alpejskim Åre 2019

Zapowiedź Mistrzostw Świata w narciarstwie alpejskim Åre 2019

Składy reprezentacji narodowych na MŚ w Åre

Kontuzjowani zawodnicy – ich zabraknie w Åre

Najlepsze polskie występy w historii alpejskich MŚ

Migawki z historii alpejskich MŚ

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.