Alpejskie MŚ – Cortina 2021. Piątek dniem treningów zjazdu, bez Caviezela, ale z Dressenem

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

Po pierwszym dniu z rywalizacją o medale na Mistrzostwach Świata w narciarstwie alpejskim w Cortinie d’Ampezzo, podczas którego rozdano dwa komplety medali za supergigant, nastąpi dzień względnej przerwy. Będzie to wprawdzie przerwa od zmagań o mistrzostwo, ale tylko względnej przerwy, bo dla części zawodników uczestnictwo w jutrzejszych treningach zjazdu może mieć kluczowe znaczenie w późniejszych zawodach. 

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

W czwartek po kilku dniach nierównej walki z pogodą w końcu udało się zainagurować alpejskie mistrzostwa świata w Cortinie d’Ampezzo również sportowo. W supergigancie rywalizowały najpierw panie, a później panowie. W kolejnym dniu nie odbędą się żadne zawody o mistrzostwo, ale przedstawiciele obu płci będą mogli wziąć udział w pierwszych treningach zjazdu. Dobre zapoznanie się z trasą może być niezwykle istotne w kontekście późniejszej walki o medale w zjeździe. Zwłaszcza w supergigancie mężczyzn widać było jak duże problemy na fragmencie trasy ze skokiem Ghedina Jump miało pierwszych trzech zawodników, a jak wiadomo, przed supergigantem zawodnicy nie mają możliwości treningu na trasie zawodów.

Szczególnie pracowity dzień mogą mieć panie, gdyż w programie dnia przewidziane są dla nich aż dwa treningi, w związku z brakiem wolnych terminów i stratą pierwszych trzech dni mistrzostw z powodu złej pogody. Pierwszy trening zjazdu kobiet przewidziany jest na godzinę 10:15, a drugi na 13:00. Zarówno pierwszy jak i drugi trening ma otworzyć Elena Curtoni. W sumie na liście startowej jest 38 zawodniczek, a brakuje m.in takich jak Petra Vlhova, Mikaela Shiffrin czy Maryna Gąsienica-Daniel, które nie planowały startu w zjeździe na tych mistrzostwach.

Lista startowa 1. treningu zjazdu kobiet

Lista startowa 2. treningu zjazdu kobiet

Panowie wystąpią jutro tylko w jednym treningu lecz będą oni mieli kolejną możliwość sprawdzenia się na trasie Vertigine także w sobotę. Rozpoczęcie jutrzejszego treningu zaplanowane jest na godzinę 10:30, a jako pierwszy wystartuje Johan Clarey. Na liście startowej zabrakło m.in. Mauro Caviezela, który w dzisiejszym supergigancie powrócił po kontuzji, ale nie mógł zaliczyć tego występu do udanych. Pojedzie natomiast Thomas Dressen, który podobnie jak Szwajcar ostatnio zmagał się z urazem.

Lista startowa 1. treningu zjazdu mężczyzn

Szczegółowy program MŚ w Cortinie d’Ampezzo 2021 znajdziecie tutaj.

Kliknij poniżej, aby przejść do specjalnego raportu Sportsinwinter.pl

Źródło: własne