Alpejskie MŚ – Cortina d’Ampezzo 2021. Kombinacja z udziałem Gąsienicy-Daniel na start imprezy (lista startowa)

fot. Andrea Miola ©

Już jutro od kombinacji alpejskiej pań rozpoczną się Mistrzostwa Świata w Cortinie d’Ampezzo. Jako pierwsza na starcie imprezy sezonu pojawi się Wendy Holdener. W rywalizacji zobaczymy Marynę Gąsienicę-Daniel. Reprezentantka Polski do slalomu (a nie supergiganta) przystąpi jako trzydziesta.

fot. Andrea Miola ©

Od kombinacji alpejskiej rozpoczną się tegoroczne mistrzostwa globu w Cortinie d’Ampezzo. Tuż przed startem rywalizacji zaszła jedna zmiana. Jutro zawodniczki przystąpią najpierw do slalomu, a potem supergiganta. Początkowo miało być na odwrót. O medale w poniedziałek powalczą 34 alpejki. Ku uciesze polskich kibiców, na starcie kombinacji zobaczymy Marynę Gąsienicę-Daniel. 26-latka w pierwszej części jutrzejszych zmagań pojedzie z numerem trzydziestym.

Imprezę sezonu otworzy reprezentantka Szwajcarii Wendy Holdener. 27-latka będzie bronić tytułu mistrzyni świata. W Are kombinacja wyglądała jednak inaczej. Najpierw zmagania odbywały się w zjeździe, a potem slalomie. Jutro właśnie do slalomu z dwójką przystąpi Czeszka Ester Ledecka, a z trójką Austriaczka Ramona Siebenhofer. Czwórka na plastronie podczas rywalizacji w kombinacji towarzyszyć będzie Włoszce Marcie Bassino, a piątka Norweżce Ranghild Mowinckel.

Jako szósta rywalizację we Włoszech rozpocznie Franziska Gritsch, siódma Federica Brignone, ósma Priska Nufer, dziewiąta Elena Curtoni, a dziesiąta Tifany Roux. Z dwudziestką trójką na starcie zobaczymy liderkę klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Petrę Vlhovą. Tuż po Słowaczce na trasę slalomu wyruszy Mikaela Shiffrin.

Lista startowa

Szczegółowy program MŚ w Cortinie d’Ampezzo 2021 znajdziecie tutaj.

Kliknij poniżej, aby przejść do specjalnego raportu Sportsinwinter.pl

Źródło: informacja własna

Obserwuj