Alpejskie MŚ – Cortina 2021. Włoscy komentatorzy zachwyceni Maryną Gąsienicą-Daniel

fot. Michela Andreola

Maryna Gąsienica-Daniel dostarczyła dziś wielkich emocji polskim kibicom. Najlepsza polska alpejka wywalczył ósme miejsce podczas mistrzostw świata w Cortinie d’Ampezzo. 26-latka tak znakomicie poradziła sobie w slalomie gigancie równoległym. Zachwyceni byli nią włoscy komentatorzy oraz była znakomita polska alpejka Małgorzata Tlałka-Długosz.

fot. Michela Andreola

Przed 36 lat Polska czekała na tak znakomity wynik podczas mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim. Maryna Gąsienica-Daniel zajmując ósme miejsce w gigancie równoległym nawiązała do świetnych wyników sióstr Tlałek. Jedna z nich dzisiaj podziwia Marynę i uważa, że stać ją na wiele podczas tych mistrzostw.

– Maryna prezentuje na tych mistrzostwach dobrą, solidną jazdę, a ósme miejsce w slalomie świadczy o szczytowej formie. Mam nadzieję, że uda się jej ten fakt wykorzystać, oby tylko głowa wytrzymała, bo z doświadczenia wiem, jakie to jest potężne ciśnienie. Mocno trzymam kciuki, aby znalazła się co najmniej w pierwszej szóstce, chociaż moim zdaniem medal jest w jej zasięgu – powiedziała PAP Małgorzata Tlałka-Długosz.

Maryna pewnie przebrnęła we wtorek eliminacje, osiągając czwarty czas. W 1/8 finału mimo teoretycznie mniejszych szans (kończyła na wolniejszym torze), awansowała do kolejnej rundy. Potem w pierwszym przejeździe, jadąc po lepszym torze, pokonała późniejszą mistrzynię świata – Katharinę Liensberger. Właśnie wtedy o komentarz występu Polki pokusili się włoscy komentatorzy Rai Sport.

– Czy spodziewałeś się takiego występu po Gąsienicy-Daniel? – zapytał jeden drugiego. – Nie, ale ona jest bardzo dobra w paralelach i ogólnie ma fantastyczny sezon – odpowiedział drugi. Ostatecznie Maryna nie przebrnęła do półfinału, ale osiągnęła zdecydowanie najlepszy wynik w swojej karierze. A jej koronna konkurencja – slalom gigant – już w najbliższy czwartek.

Szczegółowy program MŚ w Cortinie d’Ampezzo 2021 znajdziecie tutaj.

Kliknij poniżej, aby przejść do specjalnego raportu Sportsinwinter.pl

Źródło: PAP / Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj