Alpejskie MŚ – Cortina 2021. Po fatalnym upadku Caviezel wraca walczyć o medal. To niemal cud

Mauro Caviezel wystąpi w zawodach supergiganta podczas mistrzostw świata rozgrywanych we włoskiej Cortinie. Szwajcar na początku stycznia uległ poważnemu upadkowi podczas treningu w Ga-Pa. Jak się okazało jest już w pełni sił i powalczy o medal w swojej koronnej konkurencji.

fot. Rosmarie Knutti / rk-photography.ch

Mauro Caviezel to zwycięzca klasyfikacji supergiganta za poprzedni sezon. W obecnym od samego początku spisywał się równie dobrze. Zwyciężył podczas zawodów we francuskim Val d’Isère, a prawie tydzień później zajął drugą pozycję w Val Gardenie. Te wspaniałe wyniki dały mu pierwszą lokatę w tej specjalności. Na początku stycznia upadł podczas treningu w Ga-Pa. Diagnoza okazała się mało łaskawa. Szwajcar naderwał więzadła w kolanie i doznał wstrząśnienia mózgu. Od tamtej pory nie oglądaliśmy go w zawodach Pucharu Świata. Wydawało się, że tak pozostanie do końca sezonu. Mauro postanowił jednak wrócić w najważniejszym momencie – podczas mistrzostw świata.

– Nadchodzimy! Dobrze być z powrotem z moim bratem i kolegami z drużyny – napisał na instagramie Szwajcar.

Oprócz Mauro Caviezela w kadrze Szwajcarii na supergigant znaleźli się jeszcze: Beat Feuz, Marco Odermatt oraz Loic Meillard. Nie ulega jednak wątpliwości fakt, że to właśnie wracający po kontuzji alpejczyk ma największe szanse na medal. W jakiej jest formie? Przekonamy się w trakcie zawodów. Start supergiganta zaplanowano na czwartek o godz. 13.

Szczegółowy program MŚ w Cortinie d’Ampezzo 2021 znajdziecie tutaj.

Kliknij poniżej, aby przejść do specjalnego raportu Sportsinwinter.pl