Alpejskie MŚ – Cortina 2021. Pierwsza próba zjazdu dla Mirjam Puchner

Photo: Pier Marco Tacca/Pentaphoto

Jedna konkurencje szybkościowa za nami, a zatem czas na kolejną. Teraz panie powalczą o medale w zjeździe. Za nim jednak to nastąpi, muszą zapoznać się z trasą Olympia della Tofane. W pierwszym z dwóch zaplanowanych na piątek treningów najlepsza okazała się Mirjam Puchner. Maryna Gąsienica-Daniel w tej konkurencji nie wystartuje.

Photo: Pier Marco Tacca/Pentaphoto

Pierwszy trening zjazdu kobiet odbywał się przy temperaturze – 8 stopni Celsjusza i pogodnej aurze. Trasę najszybciej pokonała dzisiaj Mirjam Puchner, której zmierzono czas 1:08,26 sek.  Tuż za nią znalazła się kolejna Austriaczka. To Tamara Tippler, która uzyskała czas 1:08,70 sek. Z bardzo dobrej strony pokazała się nowa mistrzyni świata w supergigancie. Lara Gut-Behrami ze stratą 0,67 sek. zajęła w treningu trzecią lokatę. Na czwartym miejscu znalazła się kolejna zawodniczka z medalowymi aspiracjami, czyli Breezy Johnsson, której do pierwszego miejsca zabrakło w piątek 0,71 sek.

Piątka lokata to nazwisko Michelle Gisin. Szwajcarka uzyskała czas gorszy od Puchner o 0,92 sek. O 0,05 sek. większą stratę do najlepszej zawodniczki miała pierwsza z Włoszek – Francesca Marsaglia. Jej koleżanki – Marta Bassino oraz Federica Brignone – odpuścił trening. W najlepszej dziesiątce znalazły się jeszcze: 7. Marie-Michelle Gagnon z Kanady, 8. Ilka Stuhec ze Słowenii, 9. Priska Nufer ze Szwajcarii oraz 10. jej rodaczka Jasmine Flury.

Analizując jednak wyniki tego treningu warto wziąć pod uwagę fakt, że niektóre zawodniczki w trakcie przejazdu pomijały bramki. Taka sytuacja dotyczy Tamary Tippler, Michelle Gisin, czy Francesci Marsaglii. Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku treningu panów.

Pełne wyniki

Szczegółowy program MŚ w Cortinie d’Ampezzo 2021 znajdziecie tutaj.

Kliknij poniżej, aby przejść do specjalnego raportu Sportsinwinter.pl

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj